Galatasaray'da sürpriz ayrılık!

Galatasaray'da sürpriz ayrılık!
Yayınlanma Tarihi: 15.01.2019 14:59 | Değiştirme Tarihi: 15.01.2019 14:59

Garry Rodrigues’i 10 milyon 250 bin dolara satın alan Al Ittihad Kulübü, uzun süredir peşinde olduğu Younes Belhanda’yı da ikna etmeyi başardı.

Daha düne kadar Galatasaray’dan ayrılmayı düşünmediğini ifade eden Faslı futbolcu, bu kez tam tersi bir tutum sergilemeye başladı.

Bonservis pazarlığı başladı

Belhanda’nın bonservisi için 7 milyon Euro öneren ve bu rakamın üstüne çıkabileceğini bildiren Alİttihad, futbolcuya yaptığı teklifi de artırdı. Suudi Arabistanlı yöneticiler, yıllık net 4 milyon Euro olan tekliflerini 5.5 milyon Euro’ya çıkarınca Belhanda fikir değiştirdi. 28 yaşındaki oyuncu Al İttihad’a gitmek istediğini bildirdi ve Galatasaray, Al Ittihad ile mecburen bonservis pazarlığına oturdu. Dün yaşanan bu gelişmeler sarı kırmızılı kulüpteki hesapları tam anlamıyla alt üst etti.

Orta sahaya transfer şart

Teknik direktör Fatih Terim, Fransa’nın Nice ve Monaco takımlarının da talip olduğu Belhanda’nın gitmesini hiçbir şekilde istemiyordu. Al İttihad’ın daha önce sunduğu 5 ve 7 milyon Euro’luk tekifler de bu nedenle reddedilmişti. Terim’in böylesine önem verdiği bir futbolcunun takımdan ayrılacak olması planları alt üst etti. Belhanda’nın gitmesi halinde Galatasaray’ın orta sahada bu oyuncunun özelliklerine sahip bir transfer yapması kaçınılmaz oldu.