Galatasaray'da sözleşmesi sona eren 12 oyuncu yönetimden haber bekliyor!

Galatasaray'da 5'i kiralık 12 oyuncunun sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor. Oyuncular yönetimden haber bekliyor. Galatasaray'da şu ana kadar yalnızca Fernando Muslera ile yeni sözleşme imzalanırken diğer oyuncular kulüpten gelecek haberi bekliyor.

Yayınlanma Tarihi: 01.05.2021 16:09
Değiştirme Tarihi: 01.05.2021 16:09
Galatasaray'da sözleşmesi sona eren 12 oyuncu yönetimden haber bekliyor!

Sarı-kırmızılı ekipte 7 futbolcunun sözleşmesi biterken 5 oyuncunun ise kiralık sözleşmesi sona eriyor. Takım maliyetini yüzde 30 oranında düşürmek ve 40 milyon Euro’ya çekmek isteyen Galatasaray, sözleşme yenilemeyi düşündüğü futbolculardan da ücretinde indirim talep edecek.

Aslan, kadroda düşünülmeyen futbolcularla ise yolları ayıracak ve bu isimlerin maliyet yükünden kurtulacak.

YÖNETİMDEN HABER BEKLİYORLAR

Galatasaray’da sezon sonunda Saracchi ile birlikte kiralık oyunculardan 7.5 milyon Euro satın alma opsiyonu bulunan Etebo’ya da teşekkür edilerek yolların ayrılması bekleniyor.

Hürriyet’in haberine göre, Donk, Arda, Ömer ve Emre Taşdemir ile Emre Akbaba için ise teknik heyetle birlikte yönetimin kararı beklenmeye başladı. Galatasaray'da yönetimden haber bekleyen 12 futbolcu şöyle...

Arda Turan, Ryan Donk, Martin Linnes, Şener Özbayraklı, Emre Taşdemir, Ömer Bayram, Emre Akbaba, Marcelo Sarrachi, Peter Etebo, Gedson Fernandes, Halil Dervişoğlu, Henry Onyekuru,