Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Galatasaray'da Selçuk İnan bir ilki yaşadı

Galatasaray'da Selçuk İnan bir ilki yaşadı

Galatasaray’da dün akşam oynan Kayserispor deplasmanında, Selçuk İnan devre arasında oyundan alınarak yerine yeni transfer Nigel De Jong girdi.

11.09.2016 10:40

Galatasaray’da dün akşam oynan Kayserispor deplasmanında, Selçuk İnan devre arasında oyundan alınarak yerine yeni transfer Nigel De Jong girdi. Selçuk, Galatasaray’da oynadığı bir lig maçında ilk kez devre arasında oyundan alınarak bir ilki yaşamış oldu.

Hollandalı çalıştırıcı Riekerink aldığı bu kararla Galatasaray’da radikal bir değişikliğe giderek, Selçuk, Galatasaray’da oynadığı bir lig maçında ilk kez devre arasında oyundan almış oldu. Riekerink, De Jong transferine rağmen Akhisar deplasmanında kazanan ilk 11’i Kayseri karşısında da bozmadı fakat devre arasında Selçuk ve Yasin’i kenara alıp, De Jong ile Josue’yi sahaya sürdü.  

Riekerink’in bu tercihi, bundan sonraki maçlar için de önemli ipuçları taşımakta çünkü, öncelikle Galatasaraylı taraftarlar olmak üzere tüm sarı-kırmızılı camiada, Selçuk’un formsuz olduğu yüksek sesle dile getirildiği ve hoşnutsuzluğun yüksek boyutlara ulaştığı biliniyor.

Yine camia içerisinde bu eleştirileri taşıyan kesimlerin Tolga’nın yeni partnerinin Selçuk yerine yeni transferlerden De Jong olması yönünde bir kanı taşıması da Hollandalı hocayı bu yönde bir karar almaya götürmüş olabilir. Fakat bu kararın ardından oyuna alından Nigel de Jong da ikinci 45’te maçın yoğun temposuna dayanamayarak son dakikada yerini Hamit Altıntop’a bıraktı.

Galatasaray’dak 6. Sezondur top koşturan Selçuk İnan açısından bakıldığında  Riekerink’in bu tercihi  çok kritik anlamlar taşımakta; çünkü kaptan, sarı kırmızılı formayla ligde ilk kez devre arasında oyundan alınmış oldu. 

Daha önce sakatlıktan dolayı oyundan erken alındığı iki karşılaşma bulunan Selçuk İnan’ın en kötü olduğu günlerde bile bir şekilde sahada tutuluyor olması bakımından Riekerink’in bu tercihi, deneyimli takım kaptanı açısından zor günlerin başlaması anlamı taşıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Öte yandan ilk kez yedek kulübesine çekilen Selçuk İnan’ın bir hayli moralsiz olduğu gözlenirken, De Jong ve Josue’nin performansı ise beğenilmedi. (Fanatik) 

Yorumlar | 0
üye profil