Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Galatasaray'da Riekerink rüzgarı!

Galatasaray'da Riekerink rüzgarı!

Takıma öğretmen gibi yaklaşan Hollandalı teknik adam, oyuncularına futbolun temel bilgilerini bağıra çağıra anlattı. Bu karelere Kalli, Daum, Lucescu gibi Türkiye’nin şifresini çözmüş isimlerde rastlamıştık...

21.07.2016 08:39

Galatasaray'ın 10 günlük İsviçre kampı bitti. Thun ve Young Boys'la 1-1 berabere kalan sarı-kırmızılılar Zürih'i 3-0 mağlup etti. Sonuçlardan bağımsız olarak Cimbom, iyi sinyaller verdi çünkü kampta sıkı çalıştı. Riekerink, 10 günlük periyotta disiplini elden bırakmadı. Almanya'dan getirdiği kondisyoner Wenzel takımın pestilini çıkardı. Önceki kamplarda futbolcular bisiklet-göl keyfi yapar, yorulduklarında idmanı iptal ederlerdi. Bu kampta ise idman dışında odalarından çıkmadılar. Riekerink kampta takıma öğretmen gibi yaklaştı. Futbolun temel bilgilerini bağıra çağıra oyuncularına anlattı. Bu karelere Kalli, Daum, Lucescu gibi Türkiye'nin şifresini çözmüş hocalarda rastlamıştık. Oysa ki Türkiye'de iyi hatırlanmayan Mancini ve Prandelli Türk futbolcusuna "Nasılsa biliyordur" deyip profesyonelce yaklaşır ve idmanlarda da direksiyonu yardımcılarına bırakırdı. Riekerink yeri geldi Kalli gibi sabah 7'de takımı kaldırıp koşturdu, yeri geldi idman sayısını günde üçe çıkardı. 

Bruma'yı kazandı
Gelelim yeni Galatasaray'ın şifrelerine… Yıllardır 4-2-3-1 oynamış sarı-kırmızılılar 4-3-3'e geçiş yapmaya başladı. Takım sonunda gençleşti. Riekerink Sneijder'i sol içte 8 numara gibi kullandı ve Bruma'yı kazandı. Bu takıma daha Selçuk ile Podolski katılacak. Ön libero ve forvet transferinde de nokta atış yapılırsa Galatasaray şampiyonluğun favorisi olur. 

BRUMA
Özgüven kazanmış
İsviçre kampının yıldızı. İspanya'da özgüvenini geri kazanmış ve fiziki gelişimini tamamlamış. Eskisi kadar pas hatası yapmıyor, şut atmaktan korkmuyor ve artık pozisyonları golle bitiriyor. Tek eksisi bencilliği… 

SİNAN
Tatilde iyi çalışmış...
Yazın kendisine iyi baktığı belli ve kampa hazır geldi. Tek pas oyununu geliştirdi. Ancak Sneijder'e uzak oynadığı için istediği topları alamadı. Podolski'nin dönüşüyle etkinliği artacak. Şut tehdidi en önemli artısı. 

CAROLE
Kafası artık çok rahat
Alex Telles'in satılması en çok Carole'a yaradı çünkü Fransız sol bek kafa olarak rahatladı. Geçen sezon sonu artan temposunu koruyor. Formayı kapmanın özgüveniyle rahat oynamaya başladı. 

CHEDJOU
Riekerink'in bankosu
Üç hazırlık maçının tamamında sahadaydı. Riekerink'in stopere yazdığı ilk isim. Sözleşmesinin son senesine gireceğinin farkında ve formda. Serdar Aziz'le savunma göbeğini oluşturacaklar.

Yorumlar | 0
üye profil