Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Galatasaray'da Orhan Atik'in görevine son verildi!

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink'in yardımcılarından Orhan Atik'in görevine son verildi.

09.12.2016 12:36

Sarı-kırmızılılarda bugün flaş bir ayrılık gerçekleşti. Galatasaray yönetimi, 2010 yılından bu yana kulüpte görev yapan 49 yaşındaki antrenör Orhan Atik ile yollarını ayırdı.

Sabah antrenmanı için tesislere gelen Orhan Atik'in kararı öğrendikten sonra büyük bir şok yaşadığı öğrenildi.

Ayrılığın nedeni...
Ntvspor'un iddiasına göre; Galatasaray 19 Yaş Altı Takımı, geçtiğimiz günlerde Gölcükspor ile oynadığı maçta 3-0 hükmen mağlup sayılmıştı. Bu maçta oynayan Ogün Çalışkan ve Ferhan Evren, aynı hafta başka yaş kategorisinde sahaya çıktığı için böyle bir karar verilmişti. Galatasaray Teknik Sorumlusu Taner Alpak'a 15 gün hak mahrumiyeti, 2 oyuncuya da ikişer maç ceza verilmişti.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine sarı kırmızılı yönetim, Riekerink'in yardımcılığı dışında altyapıda da koordinasyondan sorumlu olan Orhan Atik ile yolları ayırdı. 

Orhan Atik, 2010 yılında Galatasaray U21 teknik direktörü olarak görev yaptı. 1 Mart 2016'da Mustafa Denizli'nin istifasından sonra geçici olarak Galatasaray Teknik Direktörlüğü'ne getirildi.

15 Mart 2016'da ise yardımcı antrenörlük görevine atandı. Atik, teknik direktör olarak çıktığı maçlarda Gençlerbirliği ile 1-1; Başakşehir ile 3-3 ve Akhisar ile 1-1 berabere kaldı.

Yorumlar | 0
üye profil