Galatasaray'da Muslera gerçeği! İşte sahalara döneceği tarih...

Galatasaray'da geçtiğimiz yıl oldukça kötü bir şekilde sakatlanan Fernando Muslera'ya neden lisans çıkartıldığıyla ilgili edilen konunun asıl yüzü ortaya çıktı. Sakat olmasına rağmen lisans çıkartılan Muslera'nın aralık ayında sahalara dönebileceği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2020 13:39
Değiştirme Tarihi: 09.10.2020 13:39
Galatasaray'da Muslera gerçeği! İşte sahalara döneceği tarih...

Galatasaray'da başarılı kaleci Muslera'ya bu sezon neden lisans çıkartıldığıyla ilgili gerçek ortaya çıktı. Sakatlığı süren Muslera yerine Ozornwafor'un lisansı iptal edilirken birçok kişi neden sakat olan Muslera lisans çıkartıldığını merak etmişti.

Galatasaray'da sakatlığı bulunan Fernando Muslera'ya yeni sezon için lisans çıkarılmış, bu gelişme sonrası Uruguaylı kalecinin Kasım ayında sahalara döneceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Edinilen bilgilere göre Fernando Muslera'ya lisans çıkarılmasındaki asıl sebep geçen sezon yaşanan Luyindama tecrübesi oldu.

Geçen sezon Kasım ayında çapraz bağlarında yırtık oluşan stoper Christian Luyindama'nın lisansı devre arasında askıya alınmıştı ve oyuncu ikinci yarıda forma giyememişti. Pandemi arası sebebiyle ligin bitişinin uzamasıyla birlikte Luyindama sakatlığını atlatmasına rağmen kritik maçlarda Galatasaray ile sahaya çıkamamıştı.

Bu olaydan ders çıkaran Fatih Terim, Fernando Muslera'ya lisans çıkarılmasını istedi. Terim, verim alamayacağını düşündüğü Valentine Ozornwafor'un lisansının askıya alınması yönünde talimat verdi.

MUSLERA NE ZAMAN DÖNECEK?

34 yaşındaki Fernando Muslera'nın Kasım değil ancak Aralık ayında bir ihtimal sahalara dönebileceği belirtildi. 

(Hürriyet)