G.Saray'da tüm planlar onun üstüne

Galatasaray’ın çiçeği burnunda teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, hücumda da savunmada da SneIjder’e güveniyor.

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2014 13:10
Değiştirme Tarihi: 06.12.2014 13:10
G.Saray'da tüm planlar onun üstüne

Galatasaray’ın çiçeği burnunda teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, hücumda da savunmada da SneIjder’e güveniyor.

Galatasaray'da salı günü teknik direktörlük görevine getirilen ve ligdeki ilk maçına bugün eski takımı Akhisar karşısında çıkacak olan Hamza Hamzaoğlu’nun bugün takımdaki en önemli kozu Wesley Sneijder olacak.

Cesare Prandelli’nin takımı tek forvet oynatma konusundaki ısrarı çok eleştirilmesine hatta sonrasında özellikle Avrupa’da yaşanan hüsranın ardından gönderilmesine neden olurken, Hamza Hoca bu duruma Hollandalı futbolcu ile çözüm getirecek.

İki yönlü oynayacak
Buna göre sarı-kırmızılılar hücum yaparken 4-4-2 sistemiyle sahaya dizilecek. Burak Yılmaz’ın yanında ikinci forvet görevini yine Hollandalı yıldız üstlenecek. Rakip takım atak yaptığında ise G.Saray 4-2-3-1 düzenine geçecek. Burada yine en büyük görev Sneijder’e düşüyor. Tecrübeli oyuncu bu kez orta sahaya daha çok gelerek savunmaya yardımcı olacak.

"Kilit oyuncu sensin"
Hamzaoğlu, “Tek forvet mi çift forvet mi?” tartışmalarına bu şekilde çözüm üretirken, sistemin en önemli aktörü olan Hollandalı’yla da görüşerek beklentisini şöyle ifade etti: “Sahadaki en önemli görev senin. Senden istediğim savunmada orta sahaya gelip yardımcı olman, hücumda da Burak’a destek vermen. Hem orta sahada oyunu kur hem forvete katkı sağla.”
Gekas’ın bir tek G.Saray’a golü yok

Bu sezon attığı gollerle Akhisar’a büyük katkı veren ve 9 golle krallıkta zirvede bulunan Gekas, Türkiye kariyerinde G.Saray’a karşı gol sevinci yaşamadı. Yunan golcünün diğer büyüklerden F.Bahçe’ye 5, Beşiktaş’a 3, Trabzonspor’a ise 2 golü bulunuyor.