Galatasaray'da Henry Onyekuru krizi! Monaco oyuncuyu geri çağırdı...

Fransa'nın köklü kulübü Monaco'dan kiralık olarak Galatasaray'a gelen ve başarılı bir dönem geçiren Henry Onyekuru, sözleşmesi bittiği gerekçesiyle Fransa'ya geri çağrıldı.

Yayınlanma Tarihi: 02.07.2020 19:05
Değiştirme Tarihi: 02.07.2020 19:05
Galatasaray'da Henry Onyekuru krizi! Monaco oyuncuyu geri çağırdı...

Monaco'dan kiralık olarak gelen ve Galatasaray'da başarılı bir performans sergileyen Henry Onyekuru için kriz yaşanıyor. Sözleşmesinin sona erdiği gerekçesiyle Monaco, Henry Onyekuru'yu Fransa'ya çağırdı.

Galatasaray sezon sonuna kadar Onyekuru'nun takımda kalabilmesi için Monaco'yla görüşmelere başladı. Görüşme olumlu sonuçlandığı taktirde Onyekuru sezon sonuna kadar Galatasaray'da ter dökecek.

"FIFA'nın kararı bağlayıcı karar değil, tavsiye karar"

Spor Hukukçusu Ersin Hamarat konuyla ilgiliverdiği demeçte, FIFA'nın COVID-19 sürecinde sözleşmelerle ilgili açıkladığı kararın bağlayıcı olmadığını ve bir tavsiye olduğunu dile getiridi.

"FIFA tarafından COVID-19 ile ilgili çıkan karar bağlayıcı değil, tavsiye. Kiralık sözleşmesi biten sporcularda, iki takım arasında yeni bir sözleşme yapılmadığı sürece, asıl kulübün oyuncuyu çağırma hakkı var. Galatasaray ile Monaco arasında bu 1 aylık süreç için yeni bir anlaşma yapılmalı. Burada asıl soru, 1 aylık ücreti kim vereceği."