Galatasaray'da flaş Sneijder kararı!

Galatasaray'da flaş Sneijder kararı!

Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında 3-1'lik Antalyaspor maçını analiz eden teknik heyet, Sneijder ve takımın hücumdaki etkisini artırmak için formülü buldu.

Antalyaspor maçını analiz eden Galatasaray yönetimi ve teknik heyeti, rakiplerin kendilerini ezberlediği konusunda fikir birliğine vardı ve Sneijder için radikal bir karar alındı...

Florya'da yeni gündem 4-4-2... G.Saray’ın Antalyaspor maçının ikinci yarısında sergilediği futbol, ‘sistem’ konusunun masaya yatırılmasına neden oldu. Sneijder’ın 10 numara pozisyonunda oynaması nedeniyle 4-2-3-1 dizilişini benimseyen Galatasaray’da Eren Derdiyok’u daha verimli kullanmak ve rakiplerin ezberlediği bu taktiği değiştirme adına kollar sıvandı.

Sneijder’ın marke edildiğinde geri pas ve yan pas yaptığı; oyunu açamadığı kanaati ağırlık kazandı. Takımın topa sahip olsa da gol pozisyonuna giremediği görüşü öne çıktı.

Eren'i etkili kullanamıyoruz 

Ve buna en somut örnek olarak ise ilk 45 dakikada Antalyaspor ceza sahasına isabetli tek orta yapılmaması gösterildi. Aynı zamanda teknik heyet her ne kadar ligde 4 gol atsa da Galatasaray’ın bu sistem nedeniyle hava toplarında etkili olan Eren Derdiyok’u da yeteri kadar etkili kullanamadığı kanaatinde...

Kanat oyununa daha fazla önem verip 4-4-2’ye dönerek Eren Derdiyok’un daha verimli kullanılması ve forvette ise 2 golcü ile birden oynanması görüşü milli arada Florya’da gündem konusu oldu. Galatasaray yönetimi de, kurduğu geniş kadro çerçevesinde Riekerink’ten taktiksel değişime gitme beklentisi içine girdi.

Yönetim sistemi beğendi 

Riekerink’in tercihlerine karışmasa da G.Saray yönetimi, 4-4-2 sistemine tam not verirken oyuncu mevkilerinde bazı değişikliklerin de olması inancını taşıyor. İdareciler rakiplerin 4-4-2 ve Podolski-Eren ikilisine çözüm üretemediği düşüncesinde. Şimdi Riekerink’in kafasında Sneijder’ı bu sistemde aynı Terim dönemindeki gibi sol kanatta oynatma düşüncesi var.

Görüntülenme : 753 Güncelleme Tarihi: 05/10/2016 12:29:16
Yayınlanma Tarihi: 05/10/2016 10:27:51

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin