Galatasaray'da flaş gelişme! Görüşmeler başladı...

Galatasaray'da flaş gelişme! Görüşmeler başladı...
Yayınlanma Tarihi: 21.03.2018 11:20 | Değiştirme Tarihi: 21.03.2018 11:20

Galatasaray'da sezon başında Inter'den kiralanan Nagatomo'nun bonservisinin alınması için iki kulüp arasında görüşmeler başladı...

Inter’den kiralanan Japon sol bek Nagatomo'nun kalmak istediğini söylemesinden sonra iki kulüp arasında yazışmalar başladı. Sarı-Kırmızılılar, bu transferi 2 milyon euroya bitirmek istiyor.

Devre arasında Inter’den sezon sonuna kadar kiralanan ve gösterdiği performansla herkesin takdirini kazanan Nagatomo için temaslar başladı. Japon futbolcunun mukavelesinde satın alma opsiyonu bulunmuyordu. Inter’le 2019’a kadar mukavelesi bulunan 31 yaşındaki oyuncu, önümüzdeki sezon sonunda bedelsiz olarak ayrılma hakkına sahip olacak. İtalyan basınında çıkan haberlere göre; Galatasaray ve Inter arasındaki resmi yazışmalar başladı. İtalyan ekibi 4 milyon euro civarında bir rakam istiyor.

Kalma isteği en büyük koz!

Ancak G.Saray, Nagatomo son senesine gireceği için en fazla 2 milyon euro teklif etti. Futbolcunun kalma isteği, Sarı-Kırmızılılar adına en büyük koz olarak görülüyor. Nagatomo’nun başka talipleri olsa da Türkiye’de ve İstanbul’da son derece mutlu. İtalya’da çıkan haberlere göre; tarafların 2 milyon euroya anlaşması bekleniyor. Çünkü Nagatomo, Inter’le mukavele yenilemezse kulübüne 1 euro bile kazandırmadan gidebilecek. Terim, derbi sonrası onun kalmasını istediğini açıklamıştı. (Akşam)