Galatasaray'da Fatih Terim dönemi sona erdi, resmi açıklama yapıldı...

Galatasaray'da son dakika gelişmesi yaşandı. Başarısız sonuçlar nedeniyle eleştiri oklarının hedefine oturtulan Terim ile olan sözleşme fesh edildi. NEF Stadı'nda başkan Burak Elmas'la görüşen tecrübeli teknik adam Fatih Terim ile yollar ayrıldı.

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2022 15:25
Değiştirme Tarihi: 10.01.2022 15:25
Galatasaray'da Fatih Terim dönemi sona erdi, resmi açıklama yapıldı...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Nef Stadyumu'nda başkan Burak Elmas ve yöneticilerle görüşme yaptı. Görüşmenin 15 dakika sürdüğü öğrenildi. Tecrübeli teknik adam bu kısa görüşme sonrası stattan ayrıldı.

Süper Lig'in 20. haftası sonunda Galatasaray, 27 puanla 12. sırada yer aldı. Terim yönetimindeki Aslan, bu sezon 7 galibiyet elde ederken, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Galatasaray'da yapılan bu görüşmede teknik direktör Fatih Terim'le yollar ayrılmasına karar verildi. Sarı-kırmızılı ekipten resmi açıklamada Başkan Burak Elmas imzasıyla şu ifadelere yer verildi...

"Seçim döneminin hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, sözleşmesinin içeriğini dahi sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için yönetim olarak inandığımız futbol stratejisinin başarısı adına taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyla devam etmeyecektir.

Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa’da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim’in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz."

2017'DE GELMİŞTİ

Tecrübeli teknik adam Galatasaray'daki 4. dönemi 21 Aralık 2017'de attığı "Nerede kalmıştık" tweetiyle yeniden başlatmıştı. Sarı kırmızılı takım o sezon şampiyonluğu elde etmişti. 2018-19 sezonunu da Terim yönetiminde şampiyonlukla tamamlayan Cim Bom, geçen sezon averaj nedeniyle birinciliği Beşiktaş'a kaptırmıştı.

İlgili Sayfalar: Spor