Galatasaray'da Burak Elmas ile Metin Öztürk, başkan adaylıklarını açıkladı...

Galatasaray Spor Kulübü, 19-26 Aralık 2020 tarihleri arasında seçime gideceklerini açıkladı. Bu flaş kararın ardından mevcut başkan Mustafa Cengiz'den herhangi bir açıklama gelmezken yeni yönetime talip iki kişi adaylıklarını açıkladı. İş insanı Burak Elmas ile Metin Öztürk başkan adayı olduklarını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2020 19:32
Değiştirme Tarihi: 10.11.2020 19:32
Galatasaray'da Burak Elmas ile Metin Öztürk, başkan adaylıklarını açıkladı...

Galatasaray, 19-26 Aralık 2020'de seçime gitme kararı aldığını belirtirken, Burak Elmas'ın ardından Metin Öztürk de Galatasaray başkanlığına adaylığını açıkladı. 

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, "Galatasaray Yönetim Kurulu seçim kararını açıkladı. Her zaman plansız ve baskın seçimlerin Galatasaray'ımıza zarar verdiğini düşündüm. Ben ve ekibim, gerek yaptığımız çalıştaylarla, gerekse yüz yüze toplantılarla son 14 ayda, 1.200 üyemiz ile bir araya geldik. Yüzde 40 değil, yüzde 100 hazırız. Sorunları biliyoruz. Güçlü ekibimizle ve camiamızın desteğiyle çözemeyeceğimiz sorun yok" ifadelerine yer verdi.

Metin Öztürk, kulüp eski yöneticilerinden Burak Elmas'tan sonra adaylığını açıklayan ikinci isim oldu.

Galatasaray'ın seçim kararı almasının ardından başkanlığa adaylığını açıklayan ilk isim Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Burak Elmas olmuş ve.Elmas, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Galatasaray Yönetim Kurulu 19-26 Aralık 2020 tarihleri için seçim kararı almıştır. Ben ve yol arkadaşlarım Galatasarayımızın birliği ve geleceği için, Galatasaray değerleri çerçevesinde, değişimi sağlamak amacı ile yola çıkıyoruz. Camiamıza hayırlı olsun." sözlerini kullanmıştı.