Galatasaray'da beklenmedik başkan adayı!

Galatasaray'da beklenmedik başkan adayı!
Yayınlanma Tarihi: 25.03.2019 16:51 | Değiştirme Tarihi: 25.03.2019 16:51

Galatasaray Olağan Genel Kurul’da Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari açıdan ibra edilmemesi üzerine sarı kırmızılı camia seçime gitmeye hazırlanıyor.

Cengiz yönetiminin 30 gün içerisinde seçim yapma zorunluluğu bulunuyor. İşte başkan adayları:

DUYGUN YARSUVAT 
77 yaşında başkan seçilen Yarsuvat, kulüp tarihine geçmişti.

ÜNAL AYSAL Eski başkanlardan Ünal Aysal'ın adı kulislerde geçiyor.

EŞREF HAMAMCIOĞLU Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, kulübün yıllık olağan mali genel kurul toplantısında idari açıdan ibra edilmeyen Mustafa Cengiz yönetiminin tüzük gereği bir ay içinde seçim kararı alması gerektiğini söylemişti.

FARUK SÜREN 
Kulübün efsane başkanlarından Faruk Süren ismi kulislerde konuşuluyor.

TURGAY KIRAN 
2015'te başkanlık seçiminde aday olmuştu...

FATİH TERİM Taraftarın en çok istediği isim Galatasaray efsanesi Fatih Terim'in de başkanlık için adı geçiyor...

OZAN KORKUT Ozan Korkut da geçmiş dönem başkan adaylarından.

DURSUN ÖZBEK Dursun Özbek'in adaylığı da camia için sürpriz olmaz.

ADNAN POLAT Geçmiş dönemde Cengiz gibi ibra edilmeyen Adnan Polat’ın da gündemde olduğu iddia edildi.

BAHATTİN DEMİRBİLEK Ankara’da büyüyen ve çalışma hayatına burada başlayan Bahattin Demirbilek, 1993’te yani 22 yaşında Rusya’ya gitti. Profesyonel olarak yıllarca Rusya’da çalışan Demirbilek 33 yaşında ise ESTA Construction’ı kurdu.

2005 yılında kurduğu şirketi 2018 yılında dünyanın en büyük 250 inşaat şirketinden biri haline getiren Demirbilek aynı zamanda “Hayatın anlamı ve çocukluk aşkım” sözleriyle nitelendirdiği ve kongre üyesi olduğu Galatasaray sevdası nedeniyle oğlunun adını bile Aslan koydu.

Rusya ligini geçen sezon 4’üncü sırada tamamlayan ve Avrupa kupalarında ilk kez 2014-2015 sezonunda gruplara kalmayı başaran Krasnodar, sonraki iki sezonda da bu başarısını sürdürdü. Hatta 2016-2017 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde gruplardan çıktıktan sonra, ilk kez bir Türk takımıyla karşılaşan ve Fenerbahçe ile eşleşen Krasnodar, evinde 1-0 kazandığı mücadelenin rövanşında ise Şükrü Saracoğlu stadında 1-1 berabere kalarak son 16’ya kalmayı başarmıştı. Geçen sezon ise Krasnodar, gruplardan çıkamayarak son üç yıllık başarı serisine son vermişti.