Galatasaray'da 310 milyonluk kriz!

Galatasaray'da 310 milyonluk kriz!
Yayınlanma Tarihi: 05.12.2017 12:23 | Değiştirme Tarihi: 05.12.2017 12:23

Galatasaray'da dev bütçelerle transfer edilen isimlerin etkisiz oluşu eleştiri oklarını da beraberinde getirdi...

10 numarayı sırtına geçiren Belhanda 13 haftadır gol atamıyor. Feghouli 2.5 aydır skora katkı yapamıyor. Ndiaye’nin ise bu sezon ne golü var, ne de asisti.

Beşiktaş önünde ağır bir yenilgi yaşayan ve zirveyi Başakşehir'e kaptıran Galatasaray'da fatura teknik patron Tudor'a kesilmiş durumda... Fakat sezon başında adeta servet ödenerek transfer edilen yıldızlar da büyük bir form düşüklüğü yaşıyor. Bu durum, Sarı-Kırmızılılar'ın futbolunu çok olumsuz etkiliyor.

Büyük maçlarda çok silik

Sneijder'in yerine alınan Younes Belhanda tam 13 haftadır ligde gol atamıyor. 4 yıllık maliyeti 108 milyon lira olan Faslı yıldız sezona iyi başlasa da özellikle büyük maçlarda çok silik bir görüntü çiziyor.

Önce sakattı sonra cezalı

5 yıl için 111 milyonluk maliyeti olan Sofiane Feghouli ise 7. haftadan bu yana skora katkı yapmayı başaramadı. Bu süreçte 3 hafta ceza alan Cezayirli yıldız, son haftalarda beklentilerin çok altında kaldı.

Hücumda çok etkisiz kaldı

Sezon başında 92 milyon liralık maliyeti çok tartışılan Ndiaye de sezon başında hırsı ve mücadelesiyle ön plana çıksa da hücumda çok etkisiz kaldı. Senegalli futbolcu bu sezon ne gol attı ne de asist yapabildi.

(Takvim)