Prandelli'nin yardımcısı konuştu! "Ödeme yapılmazsa..."

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2014 13:43 | Değiştirme Tarihi: 30.12.2014 16:01

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Cesare Prandelli, 2 aylık alacağını tahsil edemediği gerekçesiyle Galatasaray'ı şikayet etmenin hazırlıklarını yapıyor.

Galatasaray, eski teknik direktörü Cesare Prandelli ile FIFA’lık olmak üzere...İtalyan teknik adam 2 aylık alacağını tahsil edemediği gerekçesiyle Galatasaray'ı şikayet etmeye hazırlanıyor.NTV Spor'a konuşan Cesare Prandelli'nin yardımcısı Silvia Berti, İtalyan teknik adamın sarı-kırmızılı kulüple sözleşmelerinin devam ettiğini söylediğini belirtti.Prandelli'nin kulüpten 2 aylık alacağı olduğunu dile getiren Berti, "10 gün önce ekim ve kasım ödemelerimizi istediğimize dair bir yazı gönderdik. Şu ana kadar bir ödeme yapılmadı. Eğer 31 Aralık'a yani yarına kadar bu ödemeler yapılmazsa FIFA sürecini başlatacağız. Sözleşmemizin geri kalanıyla ilgili bir isteğimiz olmadı ancak bu konuda FIFA karar verebilir" diye konuştu.

Galatasaray yöneticisi açıklama yaptıGalatasaray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, eski teknik direktörleri Cesare Prandelli'nin ve yardımcılarının geleceğe dönük alacaklarını da istediğini ifade ederken, uzlaşma taleplerine karşılık bulamadıklarını dile getirdi.NTV Spor'da 14/16 programına telefonla bağlanan Galatasaray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman: "Prandelli ve yardımcıları, gelecek sezonun da alacaklarını istiyorlar diye tahmin ediyorum" dedi.Prandelli'nin avukatının kendilerine geçen hafta bir ihbarname gönderdiğini söyleyen Yasaman, "Prandelli ve yardımcılarının 2 aylık ücretlerini istedi ve sözleşmenin haksız feshedilmesi sebebiyle de geri kalan sözleşmedeki bakiye alacaklarının da ödenmesini, aksi takdirde UEFA'ya başvuracaklarını bize ihbar etti avukatı. Bundan haberimiz var. Biz de avukata bu konuda cevap vereceğiz." dedi.İtalyan teknik adamla bizzat görüşmek için uğraştıklarını fakat sonuç alamadıklarını söyleyen Galatasaray İkinci Başkanı, "Ben 1 Aralık'ta Florya'daydım sabah 11'de, Prandelli'ye haber yollattık, 'Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yasaman, sizinle direkt konuşmak istiyor, isterseniz gelin, istemezseniz sizin evinize Hamdi Bey gelecek' şeklinde. Ben kendisinin evine gitmek istedim ama gelen cevapta bize çok özür dilediklerini, meseleyi avukatlarına intikal ettiklerini ve 2-3 gün içinde avukatın İstanbul'a gelip görüşeceğini bizzat bana bildirdiler. Fakat 2-3 gün içinde gelmedi bu avukat. Herhangi bir ses, seda çıkmadı. Biz de menajer Ali Güven'le temasa geçtik, bana Prandelli'yi getireceğini söyledi. Ali Güven'in de temasları oldu fakat sonuç alınamadı. Nerede olursa olsun görüşmek istedik ama sonuç alamadık. Bizzat görüşmek istedim kendisiyle arkadaşlarının meselesini belli bir yere getirelim diye ama maalesef onlar avukata başvurdular. Onların gelecek sezonu da almak istedikleri anlaşılıyor. Biz onlara bugün cevap verip uzlaşma talebimizi bildireceğiz. Biz iyi niyetliyiz, görüşmek istiyoruz, onlar kendilerine göre fazla bir hak almak için herhalde uğraşıyorlar. Niyetlerinin öyle olduğunu tahmin ediyorum." dedi.Prandelli'nin sözleşmesinin devam ettiği yönündeki haberleri yalanlayan Yasaman, "Gazetelerde 'sözleşmesi devam ediyor' gibi bir haber var. Doğru değil, biz ihtarla kendisine bildirdik, noterden haklı sebeple feshettik. Tebligatı buradaki adresine de Floransa'daki adresine de yolladık. Burada tebliği aldı ve aldığına dair bize bir cevap verdi. Geçen hafta gelen yazıda da 'Haksız feshettiniz, geri kalan haklarımızı istiyoruz' diyorlar. Resmen haberdar oldukları şeyi inkar etmek mümkün değil. Hukuken biz usulüne uygun olarak feshettik" dedi.