Galatasaray-Beşiktaş derbisi şifresiz kanaldan mı yayınlanacak? Harekete geçildi...

Türkiye'de spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasının açıklanmasının ardından ülkede herkes Pazar günün oynanacak Galatasaray-Beşiktaş derbisinin şifresiz kanaldan yayınlanıp yayınlanmayacağını merak etmeye başladı. Yetkililerin bu konuda çalışma yapacakları öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 12.03.2020 20:23
Değiştirme Tarihi: 12.03.2020 21:21
Galatasaray-Beşiktaş derbisi şifresiz kanaldan mı yayınlanacak? Harekete geçildi...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın, koronavirüs nedeniyle spor müsabakalarının nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacağını açıklamasının ardından vatandaşlar, seyircisiz oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş derbisinin şifresiz kanaldan yayınlanıp yayınlanmayacağını merak etmeye başladı.

Türkiye’de maçların 1 Nisan’a kadar seyircisiz oynanacak olması gözleri yayıncı kuruluşa çevirdi. BEINSports yetkililerinin maçları şifresiz kanaldan yayınlamak için çalışma yapabilecekleri öğrenildi. Avrupa’da maçların seyircisiz oynanmasının ardından bazı ülkelerde yayıncı kuruluşlar şifresiz kanaldan yayın yapacaklarını duyurdu.

DERBİ ŞİFRESİZ Mİ YAYINLANACAK? ZARAR 10 MİLYON TL

Türkiye’de de maçların 1 Nisan’a kadar seyircisiz oynanacak olması gözleri yayıncı kuruluşa çevirdi.

BEINSports yetkililerinin konuyla ilgili olarak toplandıkları ve maçları şifresiz kanaldan yayınlamak için çalışma yapabilecekleri öğrenildi. Eğer şirket yetkilileri şifresiz yayınlama kararı alırsa Galatasaray-Beşiktaş derbisi şifresiz kanaldan yayınlanabilir.

Galatasaray-Beşiktaş derbisi için bilet alan seyircilerin biletleri iade edileceği ancak kombine kart sahipleri için yapılacak herhangi bir çalışmanın olmadığı bildirilirken; Galatasaray’ın derbiyi seyircisiz oynaması nedeniyle oluşan zarar yaklaşık 10 milyon TL olduğu da gelen bilgiler arasında. (Dünya)