Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Yabancı sınırının ertelenmesini istiyoruz!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Riva'daki TFF ve Kulüpler Birliği toplantısına ilişkin konuştu. Mustafa Cengiz, yeni yabancı sınırının ertelenmesini talep ettiklerini belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2021 16:32
Değiştirme Tarihi: 03.06.2021 16:32
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Yabancı sınırının ertelenmesini istiyoruz!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'de canlı yayınlanan basın lansmanına uzaktan görüntülü bağlanarak açıklama yaptı.

İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları: 

Bu lansmada direkt katılmak istiyordum ama online katılabildim. Bu lansman çok önemli. Pandeminin yarattığı zorluklar içerisinde sivil toplum oluşumlarının yeni alternatifler bulmaları gerekti. Ekonomiye katkı için çok büyük bir fırsat. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Çok ciddi bir gelir projeksiyonu var. İnşallah diğer kulüplerimiz de bunu yapar. Galatasaray olarak en önde gidenin biz olmamızı isterim. Ben bir taraftarım. Buradaki toplantımı yarım bıraktım. Çok önemli işlerim var. TFF'de sınırlamalarla ilgili problemler var. Bu yıl yine en çok harcama limiti bizde, 370 milyon ama bu brüt. Bizim futbolcu giderleri ve teknik giderler olmadan açıkta değiliz ama bunlar olunca tüm kulüpler açığa düşüyoruz. Bunun düzeltilmesini istiyoruz. Limitlerin yeniden düzenlenmesini ve dün gece açıklanan yabancı kararının ertelenmesini istiyoruz.