Galatasaray'a transfer çalımı! Mert Günok Başakşehir'de...

Galatasaray'a transfer çalımı! Mert Günok Başakşehir'de...
Yayınlanma Tarihi: 31.07.2017 17:34 | Değiştirme Tarihi: 31.07.2017 17:34

Medipol Başakşehir, kaleci Mert Günok ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Törende açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, "Abdullah hocamızın arzu  ettiği bir kaleci arkadaşımız. Babası Mahir Günok, bizde uzun yıllar kaleci  antrenörlüğü yaptı. İnşallah burada Volkan Babacan’ı zorlayan bir kaleci olacak.  Kendisine inanıyoruz." diye konuştu.

Gümüşdağ, 28 yaşındaki file bekçisinin yetenekli olduğuna değinerek,  "Potansiyeline inandığımız için kadromuza kattık. Hedefe giderken Avrupa  kupalarında ve Süper Lig’de Mert’e de çok iş düşecek. O da bu süreci iyi  değerlendirmeli. Burada önemli çıkış yakalayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun."  ifadelerini kullandı.

Mert ile 4 yıllık sözleşme imzaladıklarını aktaran Başkan Gümüşdağ,  "Uzun vadeli bir planlama yaptık. Mert’ten çok şey bekliyoruz. Mert’in Türkiye’de  konuşulur hale gelmesi gerekiyor. Burada onu yapacaktır. Volkan ile iyi bir ikili  olacaklar. İnşallah uluslararası arenada da ses getirecekler." şeklinde görüş  belirtti.

Mert Günok ise kariyerinde yeniden bir çıkış yakalamak istediğini  vurgulayarak, "Başakşehir ailesinde bulunduğum için çok mutluyum. Abdullah  hocamızın beni milli takımda ilk oynatan isim olması, beni özellikle istemesi,  benim açımdan önemli bir durumdu. Tekrar bir çıkış yakalamak istiyorum. Volkan  ile güzel bir rekabet içinde olacağız. Burada güzel işler yapacağımıza  inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe altyapısında yetişen ve 2015-2016 sezonunda Bursaspor'a  transfer olan Mert Günok, yeşil-beyazlı takımdaki ilk sezonunda 20 Süper Lig, 2  Türkiye Kupası ve 1 Süper Kupa maçında forma giydi. Mert, geçen sezon ise Süper  Lig'de maça çıkamazken, Türkiye Kupası'nda 7 müsabakada Bursaspor kalesini  korudu.

Transfer ilk olarak videoyla duyuruldu

Medipol Başakşehir yeni transferini ilk olarak resmi Twitter hesabından yayınladığı video ile duyurdu.