Galatasaray'a Sofiane Feghouli müjdesi: Lazio ve Sampdoria peşinde...

Sampdoria ve Lazio, maaş bütçesini aşağıya çekmek isteyen Galatasaray'da 3 milyon 850 bin Euro'luk maaşıyla takımın en çok kazanan isimlerinden olan Sofiane Feghouli'yi renklerine katmak için harekete geçmeye hazırlanıyor.

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 11:29
Değiştirme Tarihi: 14.08.2020 11:29
Galatasaray'a Sofiane Feghouli müjdesi: Lazio ve Sampdoria peşinde...

Galatasaray'da maaş konusunda elini rahatlatmak için Younes Belhanda ve Sofiane Feghouli'yi iyi bir teklif sonucu satmak isterken, Feghouli'nin Avrupa'dan taliplerin olması yönetimi sevindirdi. Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in geçtiğimiz günlerde yaptığı "Dört oyuncu bizi çok yoruyor. Diğer bütün oyuncular feragatname imzaladı. Bu, bizi çok üzdü" ifadeleri okları bir anda yıldız oyunculara çevirmişti.

Arap ülkelerinden gelen tekliflere Belhanda gibi olumsuz bakan Feghouli'nin menajeri, yönetime “Bonservisimizi verirseniz gideriz” restini çekti. France Football'un haberine göre, Sampdoria ve Lazio, tecrübeli oyuncuyu gözüne kestirmiş durumda.

Sarı-kırmızılıların muhtemel bir teklif halinde gerekli kolaylığı sağlamaya hazır olduğu belirtilirken Cezayirli yıldızın tavrı bu noktada çok önemli. Zira yıllık kazancı Avrupa standartlarında bile çok yüksek olan Feghouli indirime yanaşmazsa bu transferlerin gerçekleşme ihtimali çok düşük. Sarı Kırmızılılar'ın  Feghouli'den 5-6 milyon Euro arasında bir teklif beklediği, bunu da orta saha transferinde kullanmayı düşündüğü öğrenildi.