Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Galatasaray'a Koray Günter'den şok haber!

Thun ile oynanan hazırlık maçında sakatlanan Koray Günter'in 6 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

13.07.2016 15:21

Galatasaray'ın İsviçre kampında Thun ile oynadığı hazırlık maçında sağ diz ön çapraz bağları kopan Koray Günter, 6 ayı aşkın süre sahalardan uzak kalacak. 

Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yener İnce, takımın kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Koray'ın ameliyat edileceğini söyledi. 

İnce, Koray Günter'in karşılaşmada talihsiz bir sakatlık yaşadığını dile getirerek, şunları kaydetti: "Koray'ın bugün MR'ı çekildi. İlk değerlendirmemiz sağ diz ön çapraz bağ ve menisküsün hasarlı olduğu yönünde. Çok arzu etmediğimiz kötü bir sakatlığı oldu. Hızlı bir şekilde tedavisine başlayıp ameliyatını yapacağız. Ondan sonra da en kısa sürede dönmesi için uğraşacağız. Ön çapraz bağ ile menisküsünün kopmasından dolayı Koray'ın sezonun ilk yarısında oynayamayacağı kesin. Dönüşü ocak, şubat ayını bulacaktır."

Serdar Aziz'in herhangi bir sakatlığı yok
Yener İnce, tedbir amacıyla dün Thun ile yapılan maçta forma giymeyen Serdar Aziz'in herhangi bir sakatlık durumunun olmadığını vurgulayarak, "Serdar Aziz için yaptığımız bir program var. O da geçen sezonun son bölümünde bir sakatlık yaşamıştı. Bursaspor'da sezonu oynayarak tamamlayamamıştı. Takımla beraber çalışıyor ama yaptığımız program dahilinde ulaşması gereken bir seviye var. O seviyede maç oynamasını arzu etmiştik. Olağan dışı bir durum yok." diye konuştu. 

Semih Kaya'ya ufak bir müdahalede bulunduk
Yener İnce, sarı-kırmızılı futbolcu Semih Kaya'ya kasıklarındaki rahatsızlığı nedeniyle müdahalede bulunduklarını dile getirerek, "Semih Kaya'ya da kasıklarıyla ilgili ufak bir müdahalede bulunduk. Ciddi bir sıkıntısı yok. O da planladığımız şekilde ikinci kampta bizimle beraber olacak. Ancak sakatlık olarak algılamayın çok basit bir müdahalede bulunduk." ifadelerini kullandı. 

Sakatlığı nedeniyle geçen sezon forma giyemeyen Hamit Altıntop'un durumunun şu an iyi olduğunu anlatan İnce, "Geçen sezonu son derece sıkıntılı geçirdi ama bu sezon gayet iyi başladı. Özel program dahilinde sağlıklı bir şekilde takımla olması için elimizden geleni yapacağız. Şu an için bir sıkıntısı yok. Uzun süredir oynamayan bir oyuncu için dünkü maç da onun açısından güzel geçti." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar | 0
üye profil