Galatasaray'a haber yolladı: "Gelmeye hazırım"

12 yıllık Bayern Münih kariyerini noktalayan Franck Ribery, Çin ve ABD kulüplerinden önemli teklifler almasına rağmen Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Galatasaray’a gelmeyi hedefliyor.

Yayınlanma Tarihi: 17.06.2019 10:03
Değiştirme Tarihi: 17.06.2019 10:03
Galatasaray'a haber yolladı: 'Gelmeye hazırım'

12 yıllık Bayern Münih kariyerini noktalayan Franck Ribery, Çin ve ABD kulüplerinden önemli teklifler almasına rağmen Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Galatasaray’a gelmeyi hedefliyor. Menaceri aracılığıyla kulüple iletişim kuran 36 yaşındaki Fransız yıldız, “Üst seviyede oynamaya devam etmek istiyorum” dedi. Fatih hoca ilk etapta bu transfere sıcak bakmasa da, kapıyı aralık bıraktı.

Ribery tam 14 yıl sonra yeniden ‘Parçalı’yı giyebilir... Bayern Münih’e veda eden ve Alman devindeki 12 yıllık kariyerini noktalayan Fransız yıldızın aklı Galatasaray’da. Öyle ki Ribery, menaceri aracılığıyla Sarı-Kırmızılı kulübe haber bile yolladı. Çin ve ABD kulüplerinin yüksek tekliflerde bulunduğu Fransız yıldız ile Premier Lig’e yeni yükselen Sheffield United da ilgilenmesine rağmen o, Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Galatasaray’a gelmeyi hedefliyor. 

Top Fatih Terim’de...

36 yaşındaki yıldız futbolcu fizik açıdan iyi durumda olduğunu belirtirken, “Üst seviyede, büyük hedefler için oynamaya devam etmek istiyorum. Şu aşamadan sonra tek önceliğim para değil. Başarıya hala açım” mesajını gönderdi. Sarı-Kırmızılı yönetim ise Ribery konusunda topu tamamen teknik direktör Fatih Terim’e attı. 

Yedekte tutulacak

İmparator, ilerleyen yaşı ve sakatlık potansiyeli sebebiyle ilk etapta Ribery’ye sıcak bakmasa da, kapıyı aralık bıraktı. Transfer sezonunda her an her şeyin olabileceğini belirten Terim, takımda kalmak istese de Feghouli’ye yüksek teklifler gelebileceğini ön görüyor. Aynı şekilde Onyekuru ve Bruma transferlerinde de sorun çıkma ihtimaline karşılık, Ribery bir süre yedekte tutulacak. Ribery, Bayern Münih’teki son sezonunda çıktığı toplam 38 resmi maçta 7 gol, 4 asistlik performans gösterdi.

(Fanatik)