Galatasaray'a geri dönen Denayer'e coşkulu karşılama!

Galatasaray iki sezon önce formasını giyen Belçikalı futbolcuyu yine kiralık olarak kadrosuna kattı, sekizinci transferini gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2017 11:38
Değiştirme Tarihi: 31.08.2017 11:38
Galatasaray'a geri dönen Denayer'e coşkulu karşılama!

Galatasaray dün transferde hareketli bir günü geride bıraktı. Sarı-kırmızılılar Jason Denayer’i Manchester City’den kiraladı, Cavanda için Standard Liege, Carole için de Sevilla ile büyük ölçüde anlaştı. De Jong ise bir aksilik olmazsa Ajax’ın yolunu tutacak. Cim-Bom bu sezonki sekizinci transferini Denayer ile gerçekleştirdi.

 

City’nin futbolcuyu bonservisiyle birlikte satma planı, futbolcunun Galatasaray’da oynama isteğiyle suya düştü. Böylece İngiliz kulübü Belçikalı futbolcuyu kiralamak için ikna oldu. Taraflar kiralama bedeli olarak 500 bin euroda anlaştı. Cim Bom 22 yaşındaki futbolcuya 1.2 milyon euro yıllık ücret ödeyecek. Denayer; Gomis, Belhanda, Maicon, Fernando, Mariano, Ndiaye ve Feghouli’den sonra bu sezon kadroya katılan sekizinci isim oldu.  

 

Gidecek futbolcular konusunda da yoğun bir trafik yaşandı. Sarı-kırmızılılar Carole için Sevilla ile anlaştı. Anderlecht’ten de teklif alan futbolcunun kararına göre anlaşma bugün netlik kazanacak. İki kulübün anlaşmasına göre kiralama bedeli 500 bin euro, satın alma opsiyonu ise 3 milyon euro belirlendi. Cavanda’nın Standart Liege’e kiralanmasında herhangi bir pürüz bulunmuyor. De Jong’un da transferin son gününde Ajax’a imza atması bekleniyor. Kendisiyle görüşmelere başlandığı açıklanan Denayer, dün gece geç saatlerde İstanbul’a geldi.