Galatasaray'a Fernando Muslera müjdesi! Beklenenden daha kısa sürede dönebilir...

Fernando Muslera'nın, Çaykur Rizespor karşılaşmasında yaşadığı üzücü sakatlık sonucu en az 6 ay sahalardan uzak kalacağı konuşuluyordu. Uruguaylı file bekçisiyle ilgili en çok merak edilen konulardan biri de Muslera ne zaman dönecek? sorusunun cevabıydı. Tibia ve fibula kemikleri kırılan Fernando Muslera'nın beklenenden daha kısa sürede sahalara döneceği konuşuluyor. İşte Muslera'nın son durumu ve Galatasaray'ın Muslera planı...

Yayınlanma Tarihi: 26.06.2020 09:28
Değiştirme Tarihi: 26.06.2020 09:28
Galatasaray'a Fernando Muslera müjdesi! Beklenenden daha kısa sürede dönebilir...

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig'in açılış haftasında Çaykur Rizespor deplasmanına konuk olan Galatasaray, karşılaşmada mağlup olarak 2 de futbolcusunu sakatlık nedeniyle kaybetmişti. Tüm futbol dünyasını üzen Muslera sakatlığı sarı kırmızılı camia düşündürmeye başlamıştı. Maçta tibia ve fibula kemikleri kırılan Muslera'nın ameliyat sonrası 6 ay sahalardan uzak kalacağı belirtiliyordu. 

Sabah'ta yer alan habere göre Muslera'nın 6 ay olarak konuşulan bu süreci 4 aya çekip Kasım ayının başında görevinin başına dönmeyi düşündüğü belirtildi. Muslera'nın kasım ayından önce de idmanlara başlayıp kendini hazır etmeye çalışacağı da bilgiler arasında. 

Galatasaray ise, Muslera'nın sakatlığını ve iyileşme sürecini yakından takip ederek, yeni bir kaleci transferine karar verecek. Galatasaray yönetimi, Muslera'nın beklenenden erken dönme ihtimaline karşı sezonun ilk yarısından önce sözleşmeyi askıya almayacak.

Kaynak: SABAH