"Futbolda şans yoktur"

Olcay Şahan, Demba Ba’nın maç boyunca özellikle Servet Çetin’le kıyasıya mücadele ettiğine dikkat çekti, “Futbolda şansınızı kendiniz yaratmalısınız. Golde top sırtına değdi ve ağlara gitti” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2015 09:43
Değiştirme Tarihi: 02.02.2015 12:34

Mersin İdmanyurdu karşısında klas bir vuruşla Beşiktaş’ın ilk golünü atan Olcay Şahan, Osmanlı Stadı’nı dolduran taraftarlara teşekkür etti. Önemli bir galibiyet daha aldıklarını kaydeden yıldız oyuncu, “Araba benzinle çalışır, biz de taraftarımızla çalışıyoruz. Aldığımız 3 puanı onlara armağan ediyoruz” dedi.
 
Kişisel performansını değerlendiren Olcay, Demba Ba’nın golü için de ilginç bir yorum yaptı. Başarılı futbolcu, “Performansım daha iyi olabilirdi. Basit pas hataları yaptım. Her hafta kendimi kanıtlamam gerekiyor. Beşiktaş her maçta son ana kadar heyecanlı futbol oynuyor. Futbolda şans diye bir şey yoktur. Şansınızı kendiniz yaratmalısınız. Demba Ba takım için çok fazla çalıştı. Servet Çetin gibi ligin en iyi topa çıkan oyuncularından birine karşı çok iyi mücadele etti. Golde top sırtına değdi ve ağlara gitti” ifadelerini kullandı.
 
‘Kontrol bizdeydi’
 
Oğuzhan Özyakup maçın genelinde oyunun kontrolünü ellerinde tutarak galibiyete ulaştıklarını dile getirdi.
 
Siyah-beyazlı futbolcu, “İlk gole kadar kontrol bizdeydi. Daha sonra 5 dakika kadar geri çekildik. İkinci yarıda da oyunu biz kontrol ettik. Kötü bir gol yedik ama hemen ardından ikinci golümüzü bulduk. Ekstra çalışmalar kısa vadede etkisini göstermiyor ama uzun süreçte kendini gösteriyor. Sabırlı olmak lazım” dedi.
 
‘Yolun sonu mutluluk’
 
Beşiktaş’la sözleşmesini 4 yıl uzatan Ersan Gülüm şampiyonluk yarışı için umutlu ifadeler kullandı. Siyah-beyazlı futbolcu, “Takım halinde iyi futbol oynadık. Mersin de iyi bir takım. Bizi yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Adım adım ilerliyoruz. İnşallah yolun sonunda mutluluk olur. Sezon sonunda kutlamalar yaşanır” yorumunu yaptı.

İlgili Sayfalar: Spor