Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Futbolda FETÖ operasyonu

Futbolda FETÖ operasyonu

FETÖ ile ilişkisi olduğu belirlenen eski futbolcular Hakan Şükür, Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker hakkında gözaltı kararı çıktı. Demiriz evinden alınırken, diğer üç ismin yurt dışında olduğu belirlendi.

25.08.2016 05:19

Futbolda Fethullahçı Terör Örgütü yapılanması gerçekleştirdikleri gerekçesiyle dört eski futbolcu Hakan Şükür, Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker hakkında gözaltı kararı verildi. Demiriz Büyükçekmece’deki evinde gözaltına alınırken diğer üç ismin yurt dışında olduğu tespit edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma başlattı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan Hakan Şükür hakkında yurt dışında olduğu tespit edilince yakalama kararı çıkarıldı. Şükür’ün evinde arama yapıldı.

Son dönemde yazılı ve görsel basında eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında FETÖ/PDY ile irtibatları olduğuna ilişkin çıkan birçok bilgi ve belgeyi delil kabul eden Savcı Baygın, bu üç eski futbolcuyu da Hakan Şükür’ün şüpheli olduğu ‘Futbolda Fethullahçı Yapılanma’ soruşturmasına dahil etti.

İsmail Demiriz Büyükçekmece’deki evinde gözaltına alınırken diğer üç ismin yurt dışında olduğu tespit edildi. Demiriz ve diğer şüphelilerin evlerinde arama gerçekleştirildi.

Sözleşmesi feshedildi
İsviçre 2. Futbol Ligi takımlarından Wil 1900, teknik  direktör Uğur Tütüneker’in sözleşmesini feshetti. Wil 1900 Kulübünden yapılan açıklamada, Türkiye’de, Uğur Tütüneker hakkında alınan gözaltı kararı nedeniyle 53 yaşındaki teknik direktörün  sözleşmesinin derhal geçerli olmak üzere feshedildiği bildirildi. Tütüneker, bu sezon anlaştığı Wil 1900 takımının 6 resmi maçında  teknik adam olarak kulübede yer almıştı.

Yorumlar | 0
üye profil