Futbolda devrim gibi gelişme!

Futbolda devrim gibi gelişme!
Yayınlanma Tarihi: 27.03.2019 18:14 | Değiştirme Tarihi: 27.03.2019 18:14

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi turnuvalarının ardından futbolseverleri heyecanlandıracak yeni projenin duyurusu yapıldı.

Yeni turnuvanın Şampiyonlar Ligi konseptine ek olarak düzenleneceği bildirildi. Turnuvanın ismi 'Süper Şampiyonlar Ligi' olacak.

Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Andrea Agnelli merakla beklenen projeyi açıklığa kavuşturdu. Agnelli, ''UEFA ile birlikte Süper Şampiyonlar Ligi'ni düzenleyeceğiz'' dedi.

Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı, 24 takımla düzenlenecek bu turnuvanın Şampiyonlar Ligi maçlarıyla çakışmaması için tarih düzenlemesinin yapılacağını aktardı.

Daha önce de bir çok kez Avrupa'nın dev kulüpleri kendi aralarında UEFA'dan ayrı bir turnuva düzenleyeceklerini açıklamışlardı. Ancak kulüplerin daha fazla para kazanmak için düşündükleri bu yol gerçekleşmedi ve UEFA ile Avrupa Kulüpler Birliği yeni bir turnuva için anlaşmaya varmış oldu.

Futbol takımları kendi lig maçlarını hafta sonu, Avrupa kupası maçlarını hafta içi oynarken, yeni turnuvanın maçlarının hangi gün oynayacağı büyük soru işareti.

Çünkü bir kaç gün önce başlayan Şampiyonlar Ligi maçlarının hafta sonu oynanması fikri de tartışmalara sebep oldu.