Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Futbolcuların Riekerink'ten Mustafa Kapı isteği!

Futbolcuların Riekerink'ten Mustafa Kapı isteği!

Levski Sofya ile oynanan hazırlık maçında 14 yaşında Galatasaray formasıyla sahaya çıkan Mustafa Kapı'ya en büyük destek takımdaki abilerinden geldi.

18.10.2016 10:34

Galatasaray’ın 14 yaşındaki yeteneği Mustafa Kapı gündemden düşmüyor... Hocası Riekerink’in Levski Sofya maçında birkaç dakika da olsa şans verdiği ve ardından tüm dünyada konuşulmaya başlanan genç futbolcunun en büyük destekçisi A takımdaki abileri...

Başta kaptan Selçuk İnan olmak üzere tecrübeli futbolcuların, Mustafa’ya yol gösterdikleri ve ona yardımcı oldukları, hatta oynamasını da çok istedikleri öğrenildi. Teknik direktör Riekerink’in konuyla ilgili olarak, “Benim sadece bir genç futbolcuyu görüp onu oynatmak istememle bu iş olmazdı.

Onun oynamasını en çok isteyen kendi oyuncularımdı. Böylece süreç daha da kolaylaştı. Onu idmanlarda bir an bile yalnız bırakmadılar. Bu tablo çok hoşuma gidiyor çünkü böyle genç oyuncuların bu tür yaklaşımlara çok ihtiyacı vardır” dediği gelen haberler arasında.

Eğitimine ara vermiyor
Bu arada Mustafa Kapı altyapı takımıyla yaptığı antrenmanların dışında eğitimine de hız kesmeden devam ediyor. Genç futbolcu her gün metrobüsle okuluna gidip gelirken, antrenörlerinin de ilgisi eşliğinde iyi bir öğrenci olmaya çalışıyor. Bir altyapı uzmanı olan Riekerink, Mustafa Kapı’nın sadece yetenekli bir futbolcu olmasını değil, aynı zamanda mental olarak da kendisini geliştirmesini istiyor ve bu yöndeki telkinlerini kendisine iletiyor.

Yorumlar | 0
üye profil