Futbol Menajeri Osman Şahan Türkiye liglerini değerlendirdi 

Ünlü futbol menajeri Osman Şahan, Türkiye Liglerinde geride bırakılan 2021-22 sezonunu değerlendirdi. 

Yayınlanma Tarihi: 24.05.2022 18:45
Değiştirme Tarihi: 24.05.2022 18:45
Futbol Menajeri Osman Şahan Türkiye liglerini değerlendirdi 

Trabzonspor’un şampiyonluğunu değerlendiren başarılı menajer Şahan; “Trabzonspor etkileyici bir şampiyonluk kazandı. Herkesin tebrik etmesi gerekiyor. Ayrıca küme düşen ekipler arasında İzmir takımlarını görmek üzüntü verici. Göztepe ve Altay taraftarıyla Süper Lig’e değer katıyordu.” İfadelerini kulandı. 

“Trabzonspor’un Başarısı Oldukça Dikkat Çekici”

2021-2022 Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunu şampiyon tamamlayan Trabzonspor’un başarısına değinen futbol menajeri Osman Şahan; “Trabzonspor’un başarısı oldukça dikkat çekti. Neredeyse ligin ilk yarısında tüm rakiplerinin havlu atmasına sebep oldular. Bu ligimizde çok nadiren ve az gözlemlenen bir durum. Öte yandan Göztepe ve Altay gibi İzmir kulüplerinin önümüzdeki sezon Süper Lig’de yer almayacak olması önemli bir kayıp. Bu kulüpler rekabet ortamını artırırken seyircileriyle fark yaratıyordu. Özellikle Göztepe’nin son maçında taraftarların kulübe bakış açısını çok iyi gördük. Takım küme düştü ama taraftar sonsuz desteğini yine sürdürdü.” Şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

“Ankaragücü’nü Yeniden Süper Lig’de Görmek Lige Sevindirici” 

Yeni sezonda Süper Lig’de boy gösterecek takımlar hakkında da yorumlarını paylaşan Osman Şahan; “Ankaragücü, yıllar sonra tekrardan Süper Lig’de olacak. Ümraniyespor ise bu deneyimi ilk kez yaşıyor. Her iki kulüpte sezon boyunca büyük emek harcayarak Süper Lig’e yükselmeyi hakketti. Özellikle Ankaragücü’nü yeniden Süper Lig’de görmek sevindirici. Camiasıyla, taraftarıyla, köklü geçmişiyle Ankaragücü, Türk futbolunun en önemli değerlerinden biri. Ankaragücü’nün Süper Lig’e tekrardan yükselmesinde taraftar desteğinin rolü büyük.” Sözleriyle Ankaragücü ve Ümraniyespor’un başarısını değerlendirdi. 

“Süper Lig İçin Artık Yarı İstanbul Ligi Diyebiliriz”

Yeni sezonda Süper Lig’de yer alacak İstanbul takımı sayısına ilişkin açıklamalarda bulunan Osman Şahan; “Biraz kinayeli olacak ama Süper Lig için artık yarı İstanbul Ligi diyebiliriz. Ümraniyespor’un da katılımıyla birlikte Süper Lig’deki İstanbul takımı sayısı 7’ye yükseldi. Üstelik bu rakamın 8’e çıkma olasılığı da var. Süper Lig’e yükselme mücadelesinin verileceği Play-Off turlarında İstanbulspor’da yarışacak. Bu durumun üç büyüklere avantaj sağlayacağına dair yorumlar görüyorum. Aynı kanaatte değilim. Deplasman ya da iç saha fark etmeksizin üç büyüklerin ligde işi artık hep zor.” İfadelerini kullandı.  
 

İlgili Sayfalar: Spor