Fransa'nın en saygın gazetesi L'Equipe yazdı: Burak Yılmaz ile ipler kopma noktasına geldi

Geçtiğimiz sezon Lille'in Ligue 1'de elde ettiği şampiyonlukta büyük pay sahibi olan milli yıldızlar için bu sezon adeta kabusa dönüştü. Fransız ekibinde Yusuf Yazıcı ve Burak Yılmaz ile yolların ayrılma noktasına geldiği belirtildi. Lille başkanı milli yıldızın ayrılığına dair çarpıcı açıklamada bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2021 12:41
Değiştirme Tarihi: 02.11.2021 12:41
Fransa'nın en saygın gazetesi L'Equipe yazdı: Burak Yılmaz ile ipler kopma noktasına geldi

Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Mehmet Zeki Çelik'in formasını giydiği Lille geçtiğimiz sezonu mumla arıyor... 2020-2021 sezonunda teknik direktör Galtier ile Fransa Ligue 1'de zafere ulaşan Lille bu sezon beklentilerin uzağında kaldı.

Ligue 1 şampiyonluğunun ardından sezon başında Fransa Süper Kupası'nı da PSG'nin elinden alan Lille, yeni sezona başarılı hocası Christopher Galtier ile yollarını ayırarak başladı. Deneyimli teknik adamın ayrılığıyla birlikte takımına başına geçen Jocelyn Gourvennec, Lille'de geçtiğimiz sezonun oldukça gerisinde bir performans çiziyor.

Galtier önderliğinde elde edilen şampiyonlukta büyük pay sahibi olan özellikle Yusuf Yazıcı ve Burak Yılmaz geçen sezonki performanslarının gerisinde kaldı. Fransa'nın en saygın gazetelerinden L'Equipe, milli yıldız için ayrılık iddiasını gündeme getirdi.

L'Equipe, 2019 yılında Trabzonspor'dan yüksek bonservis bedeliyle satın alınan Yusuf Yazıcı için ayrılığın kapıda olduğunu yazdı. Yine Galtier döneminde alınan şampiyonluklarda büyük pay sahibi olan isimlerden birisi olan Yusuf Yazıcı, geçtiğimiz sezon 42 maçta görev almış ve 14 gol, 5 asistle oynamıştı.

Lille Başkanı Olivier Letang, L'Equipe'e verdiği demeçte "Yusuf'un ayrılmaya niyeti yok. Takımdaki yerini kazanmak istiyor. Ona takım için önemli olduğunu ve tekrar başarılı olana kadar onu satmayacağımı söyledim" dedi.

BURAK YILMAZ KADROYA ALINMADI

Öte yandan Burak Yılmaz için de benzer bir detayı aktaran gazetede Ligue 1'in 11. haftasında oynanan Brest maçında hocası Gourvennec'in maçın ikinci yarısında oyundan aldığı Burak Yılmaz, oldukça sinirlenmiş ve direkt soyunma odasına gittiği yazıldı.

Yaşanan bu olay Fransız basınından bazı ayrılıkların geleceği şeklinde iddialara neden olsa da Gourvennec, Burak Yılmaz'ın özür dilediğini ve bir sorun olmadığını belirtti.

Ancak yine de takımda mutsuz olduğu söylenen Burak Yılmaz'ın ayrılabileceği iddiaları halen güçlü şekilde devam ediyor.

Milli yıldız, Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Sevilla maçının kadrosuna alınmadı.

İlgili Sayfalar: Spor