Fotofiniş!

Fotofiniş!

Beşiktaş, son dakikaları adeta nefesleri kesen maçta Çaykur Rizespor'u Adriano'nun 90+3'teki müthiş füzesiyle yıktı: 0-1

SERDAR SARIDAĞ - MAÇIN ÖYKÜSÜ
Kartal ilk yarısında pozisyon üretmekte çok zorlandığı karşılaşmanın ikinci devresinde ayağa kalktı, sağlı sollu ataklarla rakip kaleyi adeta abluka altına aldı. Aboubakar ve Cenk Tosun’la net fırsatları bir bir kaçıran siyah-beyazlı takım bitime 30 saniye kala Adriano’nun attığı harika golle galibiyete uzandı.
Sadece Çaykur Rizespor maçında bu performansı göstermiş olsaydı, bu kadar net ifadeler yazmazdım ama Beşiktaş’ın aradığı 10 numara, kesinlikle Tolgay Arslan’dır. Çünkü kendisi Dinamo Kiev ile oynanan maçta, uluslararası çaptaki futboluyla, 10 puanı daha önce hak etmişti. Tek eksik yönü ise çabuk sinirlenmesi... Dünkü maçın hakemi Cüneyt Çakır’a sürekli olarak önce bağırdı, sonra kucaklayarak özür diledi. Bu yönünü törpülerse, yeni Sosa olur.

Her iki takım, ilk yarıda kontrollü futbolu tercih etti. İlk 45 dakikadaki pozisyon kısırlığı ve sönük futbol, her iki hocanın kozlarını ikinci devrede sahaya süreceklerini gösterdi.

Caner ve Cenk katkısı
32. dakikadaki Atiba’nın yakından şutunu tutan kaleci Diallo, olası bir tehlikenin önünü kesmiş oldu. “Önce kapanıp sonra gol bulurum” diyen Çaykur Rizespor, 36’da Ahmet İlhan ile gole yaklaştı ama top yandan auta gitti.

İlk yarıda gole en çok yakalaşan isim olan Ömer, Cenk’in şahane ortasını boş kaleye göndermeyi, adeta burun farkıyla kaçırdı.

İkinci yarıda ise ilk devrenin aksine sahada her şey vardı. Tam bir Aboubakar çılgınlığı yaşandı. 52. dakikadaki pozisyonda, kale ağzında son anda savunma araya girdi. 53’te kafayla dokundu ama top direğin yanından auta gitti. 60’ta ise sahanın tek virtüözü Tolgay, “Al at” dedi bu sefer de yetişemedi. Tam fatura kendisine kesiliyordu ki yardımına Adriano yetişti. Barcelona’dan transfer edilen yılların tecrübesi, 90+3’te attığı golle, takımını milli araya üç puanla soktu. Bu goldeki en önemli detay ise hazırlanışında büyük emek var. Caner ile Cenk Tosun bu golün gizli sahipleridir.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 02/10/2016 04:00:52

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin