Flaş açıklama! Fatih Terim, Arda Turan transferi konusunda son sözünü söyledi!

Ara transfer döneminin hızlı takımı olan Galatasaray'da Arda Turan'la ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Saracci, Onyekuru ve Sekidika'yı kadrosuna katan sarı kırmızılı ekipten günlerden konuşulan Arda Turan transferinde de sürpriz gelişmeler yaşandı. İşte transferdeki tüm detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 15.01.2020 12:06
Değiştirme Tarihi: 15.01.2020 12:06
Flaş açıklama! Fatih Terim, Arda Turan transferi konusunda son sözünü söyledi!

Galatasaray’da Arda Turan sayfası yeniden açılıyor. Cim-Bom’un kısa süre içerisinde bu transferi bitirmesi bekleniyor.

Başkan Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim’in farklı söylemleri sonrasında Arda’nın transferinin nasıl gerçekleşeceği merak konusu olmuştu. Ancak Terim, Arda Turan için son sözünü söyledi ve transferini istedi.

Medipol Başakşehir ile sözleşmesini fesheden tecrübeli futbolcuyu kadroda görmek isteyen tecrübeli çalıştırıcının bu konuda bastıracağı bildirildi.

Başkan Mustafa Cengiz’in, veto etmesine karşın teknik kadrodan gelecek talebe kesinlikle olumsuz yanıt vermeyeceği ve transferi onaylayacağı öğrenildi.

Paketten geçecek 

Sarı-kırmızılıların Arda Turan konusunda stratejisi de belli oldu. Buna göre, Arda Turan konusunda oluşabilecek tepkiyi dikkate alan sarı-kırmızılılar, tecrübeli futbolcu konusunda tepkiyi aza indirmek için diğer transferleri bekliyor.

Aslan, Arda’yı diğer yapılacak transferlerle beraber açıklayıp böylece paketten geçirmeye çalışacak. Diğer taraftan Arda Turan’ın da bireysel çalışmalarını sürdürdüğü ve her gün 4-5 saat antrenman yaptığı öğrenildi. Tecrübeli oyuncunun, Galatasaray’da oynamak için çok heyacanlı olduğu belirtildi.

Brezilya'dan bomba iddia! 

Son olarak Brezilya'da yayın yapan Globo'da çarpıcı bir iddia öne çıkarıldı. Arda Turan'ın kulüp aradığı ve Brezilya'nın ünlü kulüpleriyle temaslar yapıldığı savunuldu.

Haberin detayında; tecrübeli oyuncunun Palmeiras ve Flamengo iki köklü Brezilya kulübüne önerildiği aktarıldı. Ancak şu anda herhangi bir resmi temasın olmadığı sadece öneri aşamasında olduğu bildirildi.

(Milliyet)