Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Fiorentina’dan Gomez oyunu!

Alman futbolcunun başka bir takıma satılması halinde oyuncunun bonservisinin yarısını almayı planlayan Beşiktaş’a, İtalyan ekibinden şok bir hamle geldi. Gomez’i Dortmund’a kiralama yoluyla göndermeyi hedefleyen İtalyanlar, bu yolla Kartal’ı aradan çıkarmayı planlıyor.

24.07.2016 18:25

Serie A ekibi Fiorentina’da geçirdiği düşüş dolu 2 sezonun ardından kiralık olarak katıldığı Beşiktaş’ta büyük bir çıkışa imza atarak kariyerinde zirve yapan Mario Gomez, Türkiye’deki terör ve darbe girişimi olaylarını bahane ederek ayrılık kararı almıştı. 

31 yaşındaki futbolcu için İtalyan ekibiyle yaptığı anlaşma çerçevesinde yeni sezonda da yola devam edilmesi halinde 2017 Temmuz ayında Fiorentina’ya 7,5 milyon Euro ödemeyi taahhüt eden Kartal, Gomez ayrılırsa satılması halinde bonservisinin yarısını alacaktı. Bu futbolcu için Bundesliga ekibi Borussia Dortmund’la büyük ölçüde anlaşan İtalyan temsilcisinin, bu maddeyi işlevsiz bırakmak için Gomez’i Alman ekibine kiralamayı planladığıortaya çıktı. 

Beşiktaş, UEFA’ya gidecek 

Fiorentina’yla 1 yıllık sözleşmesi bulunmasına rağmen Borussia Dortmund’dan gelecek bonservisin tamamını almak isteyen İtalyan ekibinin, Gomez’i kiralık olarak göndererek, satılması halinde pay alacak Beşiktaş’ı devre dışında bırakmayı hedeflediği bildirildi. Bu durumun gerçekleşmesi halinde Beşiktaş Yönetimi’nin Fiorentina’yı UEFA’ya şikayet etmesi bekleniyor.

Yorumlar | 0
üye profil