Filistinli sporcular İsrail'i tanımadı!

Filistinli sporcular İsrail'i tanımadı!
Yayınlanma Tarihi: 09.08.2014 23:23 | Değiştirme Tarihi: 09.08.2014 23:45

Alanya'da 12 ülkeden 240 sporcunun katılımıyla düzenlenen Uluslararası Antalya Open Karate Turnuvası'na İsrail'in engellemelerine rağmen Filistinli sporcular da katıldı.

Alanya'da dün başlayan Uluslararası Antalya Open Karate Turnuvası'nda Filistinli sporcular da mücadele ediyor.Alanya Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvaya Rusya, İran, Ukrayna, Türkiye, Filistin, Azerbaycan, Gürcistan, Yeni Zelanda, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan ve Bulgaristan'dan 240 sporcu katıldı.Turnuvada mücadele eden Filistin takımı antrenörü Khalil Bsharat, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail engeline rağmen Türkiye'deki turnuvaya katıldıklarını söyledi.

Filistin'de zor şartlar altında yaşadıklarını kaydeden Khalil Bsharat, şöyle konuştu:"İsrail'in bize yaşattığı sorunlu hayatta çocuklarımız, eşlerimiz, kadınlarımız ölüyor. Bu zor şartlar altında buraya gelmek istedik. Gelirken de zorluklar çıkardılar. Havaalanından bizleri dört kez geri çevirdiler. Türkiye'ye gelmemizi istemediler. Beşinci seferimizde ise hem ısrarlı tavrımızla, hem de bağlantıları sağlayarak buraya gelebildik."Turnuvaya davet aldıklarında çok mutlu olduklarını ifade eden Khalil Bsharat, her şeye rağmen kardeş Türkiye'ye 9 kişilik ekiple gelmeyi başardıklarını ve madalyalar alarak isimlerini duyurmak istediklerini aktardı.Amaçlarının, Filistin'in ismini uluslararası arenada öne çıkarmak olduğunu dile eden Khalil Bsharat, "İsrail bunu engellemeye çalışsa da Filistin'in ismini diğer alanlarda olduğu gibi sportif anlamda da duyurmak istiyoruz. Filistin'in tanınmasını ve Filistin'de yaşananları herkesin bilmesini istiyoruz" diye konuştu.Khalil Bsharat, madalyaları boyunlarına takarak Ürdün'den ülkelerine gireceklerini ve halkın da bu anlamda mutlu olacağını vurguladı.Antrenör Hayrettin Hamurcu ise uluslararası turnuvaya 12 ülkeden sporcunun katıldığını söyledi. Hayrettin Hamurcu, güzel bir turnuva geçirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:"Bu turnuvada bize destek olanlara teşekkür ediyoruz. Ayrıca Filistinli kardeşlerimiz de İsrail tarafından zorluk çıkarılması nedeniyle zor da olsa buraya geldiler ve müsabakalara katıldılar. Filistinli kardeşlerimizi geldikleri için tebrik ediyorum. Savaş ortamından çıkıp, birkaç gün barış ortamında kalmalarına vesile olduğumuz için de mutluyuz."