Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fikret Orman'dan transfer açıklaması

Fikret Orman'dan transfer açıklaması

Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu'nda İngiliz devi Arsenal ile eşleşen Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, kura hakkında NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

08.08.2014 18:08

Şampiyonlar Ligi'nin zor bir lig olduğunu belirten Orman, kurada Arsenal ile eşleşmelerinin ardından "Şampiyonlar Ligi zaten zor bir lig ve biz de bunu seviyoruz. Hayırlısı buymuş. Çıkacağız, turu geçmek için Türk kamuoyunun desteğini alarak tüm camiamızla  mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.Beşiktaş Başkanı, "kurada Arsenal'in çıkmasıyla transfer politikasında bir değişiklik olacak mı" sorusuna, "4 tane transfer yaptık görünse bile 2 transfer yaptık. Gökhan ve Motta geçen seneden oynayan oyuncularımız. Onların bonservisini aldık. Motta için 2.5 milyon euro istediler ancak 1 milyon 100 bin euroya bitirdik. Gökhan için 7.5 milyon euro istediler onu da 4.5 milyona tamamladık. Gökhan'ın uzamasının sebebi yapmış olduğumuz pazarlıklardır. Bundan sonra bir orta saha alacağız sonra 1-2 takviye daha yapacağız" diye cevap verdi. Haber ile ilgili metin girin!.Lanzini hakkında da konuşan Orman, "Lanzini gibi isimler kamuoyunun bildiği isimler. Bilinmeyenler ve görüştüklerimiz de var. Bizim görevimiz, bir oyuncunun transferinden daha fazla kulübümüzün şartları ve menfaatleri doğrultusunda takviye yapmak. Transfer 1 Eylül'de bitecek, o güne kadar en doğru işleri yapmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı."Feyenoord maçlarında takımın ortaya koyduğu performans, transfer bütçesini arttırır mı" şeklinde bir soruya da cevap veren Fikret Orman, "Bu sene bizim transfer bütçemiz 10-12 milyon euro civarındaydı ki biz bunu harcamış durumdayız. Hem Demba Ba'nın hem de Gökhan'ın transferlerini uzun vadeli ödemelerle yaptık. Bunlar uzun vadeli yatırımlar bizim açımızdan. Önümüzdeki sezon kullanmayı planladığımız transfer bütçesinden bu sene de kullanma kararı aldık. Zaten bu seneki bütçemizi aşmış durumdayız. Biz bunun üzerine takviye yapabilmek için vadeli transferler yapalım ve kreatif oyuncular alalım dedik. Bütçemizi aştık ama planladığımız bir şeydi" diye konuştu.Orman, Beşiktaş'ın transfer gündeminde olduğu iddia edilen Serdar Taşçı iddialarını da açıklık getirdi. Beşiktaş Başkanı, "Ben hiçbir zaman bitmemiş oyuncuların isimleri üzerinde konuşmam. Bizim birinci önceliğimiz Serdar Taşçı değil. Kamuoyunu beklenti içine sokup sonra "şu olmadı bu olmadı" konuşmalarına muhattap oluyoruz. Bu bitmemiş bir iştir ve bizim de şu anda birinci önceliğimiz değil. Başka seçeneklerimiz de var" diyerek şimdilik bu konuya noktayı koydu.
Yorumlar | 0
üye profil