Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fikret Orman: Sosa'yı Miami'den mi aldık?

Fikret Orman: Sosa'yı Miami'den mi aldık?

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı takımın gündemine dair açıklamalarda bulundu.

13.07.2016 13:41

Beşiktaş'ın transferde temkimli olmak zorunda olduğunu vurgulayan Orman, "Transfer döneminin başında bunlar her zaman yaşanıyor. Bizim Beşiktaş'a geldiğimiz ortam belli, şu anki ortam belli. Beşiktaş'ın gerçekleri var ve bizim de buna paralel planlarımız var. Biz, kulübümüzün bütçesine uygun transferler yapıyoruz. Geçen sezon da aynısı oldu ve transferi en iyi pozisyonda yapan kulüp biz olduk. Geçtiğimiz sezon başında şunu açıkladık; şampiyon takımı koruyacağız ve eksik bölgelere transfer yapacağız. Eksik bölgelerimizden biri sağ bekti, buraya transfer yaptık. Stoper açığımız var, ona devam ediyoruz. Üçüncü kaleci olarak bir kaleci aldık. Bunların hepsini daha hızlı yapabilirim ama bu Beşiktaş'a zarar verir, bizim hayatımızın gerçekleri var. Önümüzdeki sezon Beşiktaş'ın en zor sezonlarından biri. UEFA ile yaptığımız anlaşmalar var ve bütçeyi belirli bir bir sınırda tutmak zorundayız. Acelemiz yok, temkinli giderek doğru transferleri yapacağız" dedi.

"BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDETİRİM"Jose Sosa hakkında da konuşan Orman, "Dünyada en kızdığım şeylerden biri zekamla dalga geçilmesidir. Her şeyin bir yöntemi vardır. Biz oyuncuyla sözleşme yaparken (Sosa) bazı maddeler koyuyoruz. Biz Sosa'yı nereden aldık? Kharkiv'den aldık, Ukrayna'da savaş vardı! Biz Sosa'yı son gün aldık, 4 milyon euroya kadar inmişti. Şimdi oyuncu son güne kadar niye bekledi? Sosa'nın tek alıcısı bizdik ve biz o gün o oyuncuyu almasak oyuncu şu anda hala Kharkiv'de oynuyordu. Bizim Sosa ile yaptığımız bir anlaşma var. 

Sosa'nın Beşiktaş'tan tek kuruş alacağı yok, biz tüm sorumluluklarımızı yerine getirdik. Kimse, kendi ticari işlerinden dolayı (terör olayları) bizimle dalga geçmesin. Paris'te statta bomba patladı, PSG'de oynayan oyuncu ayrılmak mı istedi? Böyle bir şey yok. Bu dünyada 11 Eylül'ü yaşadı, New York'ta basketbol oynayanlar gitmek istiyor mu? Ukrayna'da savaş oldu, Shakhtar'ın stadına bomba atıldı, üç senedir başka bir şey şehir de oynuyorlar, otelde odalarında yaşıyorlar. Şimdi bizim ülkemizde böyle durum var mı? Nato'nun merkezinde havalanını havaya uçurdular, böyle bir şey oldu mu? Ayıp. Bizim ailelerimiz, çocuklarımız burada yaşıyor. Sosa'nın bu terör bahanesine ancak kuşlar inanır. Kontratımız var, gereği neyse yapılır. Sosa, Milan'a gitmek istiyormuş, nereye gidiyor? Oyuncunun bizimle kontratı var, gereğini yapacak.Oyunu, Milano'ya gidiyor transfer görüşmesine. Bu süreçte Yeşilköy'deki patlama da yoktu. Barcelona, Bayern de böyle şeyler olmuyor, Beşiktaş'ta da olamaz. Bedelini en ağır şekilde ödetirim." şeklinde konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil