Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fikret Orman'ın 400 milyon dolarlık hedefi

Fikret Orman'ın 400 milyon dolarlık hedefi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübünün gelirini 350-400 milyon dolar seviyesine yükseltmeyi hedeflediklerini açıkladı.

14.10.2016 12:10

Beşiktaş Genel Başkanı Fikret Orman, takımın gelirlerini arttırmaya yönelik yapılan çalışmalar ile ilgili özel açıklamalarda bulundu. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde 15 yıldır bu kadar köklü bir yenileme çalışması yapılmadığını belirten Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, şöyle devam etti:

"8 milyon TL'lik bir yatırım yaptık. İstiyoruz ki, futbolcularımız 5 yıldızlı otel konforunda dinlensin, tesislerde daha fazla zaman geçirsin. Her şey takımımızın maçlara daha iyi hazırlanması için."

'Hepsi bir arada olmak zorunda'
"Biz hem büyüyor, hem tesisleşiyor, hem güçleniyor hem de borçlarımızı yapılandırıyoruz. Aynı zamanda şampiyonlukların peşinden koşuyoruz. Bence camiamız ve kamuoyu, bu kadar yatırımın ve sportif başarının aynı anda gerçekleştirilmesinin zorunluluğunu ve önemini kavrıyor. Bu yapıyı, yeni tesislerle ve yatırımlarla devam ettireceğiz. Gelirleri her yıl arttırarak 350-400 milyon dolar seviyesine çıkaracak yatırımlar planlıyoruz. Bizi güneşli günler bekliyor."

'Geçen sezondan daha başarılıyız'
"Ligde iyi bir konumdayız, Şampiyonlar Ligi'nde iddiamızı sürdürüyoruz. Geçen seneye baktığımızda bu dönem daha başarılıyız. 3-4 transfer yapmak istiyorduk. Ancak şartlar gereği bu sayıyı biraz yukarı çekmek zorunda kaldık. Avrupa'daki rakibimiz Napoli grubun favorisi olarak görülüyor ama geride kalan maçlar her an her şeyin olabileceğini gösterdi. İçeride de de dışarı da mağlubiyetler alabiliriz. Mühim olan 6 maçın ardından gruptan çıkabilmek."

'Cenk ve Caner iyi dostlar'
Beşiktaş'ın idmanında yaşanan Cenk Tosun ile Caner Erkin kavgasına da değinen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Çok güçlü bir kadromuz var. Herkes oynamak istiyor. Yaşananlar Beşiktaş'ı zayıflatmaz. Aksine daha da güçlendirir. Bu tür olaylara anlık bakıyoruz ve küçük tartışmalar olarak yorumluyoruz. Onlar iyi dostlar ve her fırsatta bunu sergiliyorlar" ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil