Fikret Orman'dan transfer açıklaması: 'Olsa dükkan sizin!'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Abdullah Avcı’nın imza töreninde çok önemli açıklamalar yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2019 18:18
Değiştirme Tarihi: 10.06.2019 18:18
Fikret Orman'dan transfer açıklaması: 'Olsa dükkan sizin!'

 

İşte Fikret Orman’ın sözlerinin satır başları;

"Çok istediğimiz bir imzayı atıyoruz bugün, çok isteyerek, mutlu olarak bu sözleşmeyi imzalıyoruz. Hocama da hayırlı olsun diyorum. Başakşehir kulübüne, başta Göksel Gümüşdağ olmak üzere, çok teşekkür ediyorum. Çok sevdiğimiz bir kulüp, Beşiktaş'ın stadının olmadığı dönemde bize büyük yardımda bulunan bir kulüp. Stadın yapım aşamasında da Göksel başkanın desteğini aldık. Ahmet Ürkmezgil ile Abdullah Avcı çok uzun yıllardır arkadaş, onun vasıtasıyla da konuştuk. Daha sonradan Göksel beyden de müsade istekik ve kısa sürede bu süreci tamamladık. Hocamızın maddi bir beklentisi olmadı, hayırlı olmasını diliyorum"

KLOPP, GUARDIOLA, ABDULLAH AVCI

Abdullah Avcı'nın Türkiye'de Guardiola ve Klopp açılımı yaptığını ifade eden Orman, "Dünyada devir değişti, teknoloji daha fazla devrede, dünyada birçok örnek var. Pep Guardiola, Jürgen Klopp'u görüyorsunuz, teknolojiden faydanalanıyorlar, bilimsel çalışıyorlar. Türkiye'de de bunun açılımını Abdullah Avcı yaptı. Okan Buruk'u, Erol'u da beğeniyorum, onlar da Abdullah hocanın yardımcıları. Abdullah Avcı, milli takım hocasıyken kendisiyle birçok transferde istişare yapmıştık. Oğuzhan'ın, Kerim Frei'ın transferinde konuşmuştuk." şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'Yİ TEHLİKE BEKLİYOR

Türkiye'yi büyük bir tehlike beklediğini ifade eden Orman, "Başkan olduğum günden bu yana Beşiktaş'ın bir marka olması, bir dünya kulübü olması için çalışıyor. Dünya ayrı apayrı bir yere doğru gidiyor. 2022'den itibaren Şampiyonlar Ligi'nin de bölünmesi gündemde. Biz bu şekilde gittiğimiz sürece bizim rakiplerimiz Makedonya, Litvanya, Andorra'dan olacak. Biz, Chelsea, Liverpool, Barcelona ile oynamak istiyoruz" dedi.

TFF BAŞKANI ÖZDEMİR İLE KONUŞTUM

TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yaptığı görüşmeyi de anlatan Orman, ""Genç arkadaşlarımız ne olursa olsun yap diyor ama bizim kendi bir duruşumuz var. Kötüyü örnek yapamazsınız, yaparsanız herkes kötüye gider. Yeni bir TFF Başkanı var ve başkan olmadan önce de kendisiyle konuştum. Maçlardan önce yöneticilerin ve hocaların hakemi yönetmeye yönelik açıklamaları olursa bunu Beşiktaş da yapacak. Herkes her şeyi görüyor ve artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Biz bir sayfa açtık, TFF de açtı, yeni MHK ile. Herkes adına bunu söylüyorum, adalet olsun, herkes görevini iyi yapsın, kurullar hukuken karar verecek" ifadelerini kullandı.

OLSA DÜKKAN SİZİN

Bonservis ile transferin zor olduğunu ifade eden Orman, "Bonservisle ilgili söyleyeyim, olsa dükkan sizin. Ülkemizin gerçekleri var, Beşiktaş'ın gerçekleri var. Bütün sektörlere bakınca sıkıntı var mı? Var. Herkes bunu hayatında her gün yaşarken bize döndüğü zaman 'Beşiktaş'ta bütçe aşağı mı inecek?' oluyor. Biraz komik oluyor. Daha akılcı transferler yapacağız. Bu demek değildir ki Beşiktaş çok daralacak. Beşiktaş'ın 2 sene önceki kadrosuna Talisca, Cenk Tosun, Babel, Pepe var. O kadroyla gittik Sivas'ta yenildik. 80-90 milyon euroluk kadroyla, 8-9 milyon euroluk takımlara yenildik" dedi.