Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fikret Orman'dan flaş Burak Yılmaz açıklaması

Fikret Orman'dan flaş Burak Yılmaz açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, açıklamalarda bulundu. Orman, adı Beşiktaş ile anılan Burak Yılmaz'ın transferiyle ilgili net konuştu.

09.06.2017 13:29

Yorgun ve mutlu olduğunu dile getiren Orman; "Çok yorucu. Kendimi sıfırlayabilmem için 10-15 günlük bir tatile ihtiyacım var. Ramazan ayındayız. Ondan sonra bayram geliyor. Nasıl yapacağım bilemiyorum. Her şeyden evvel mutluyum. Beşiktaşlılar mutlu. Sokaktaki insanlar mutlu. Yolda, sokakta yanıma gelen rakip taraftarlar mutsuz değiller. Bizim şampiyonluğumuz onları sevindirmese bile mutsuz etmiyor. Takdir ile karşılanıyoruz. Büyüyen Beşiktaş trendi var. O yüzden çok mutluyum" dedi.

Bu günlere strateji ile geldik

Beşiktaş'ın başarısının strateji ile geldiğini vurgulayan Orman; "Beşiktaş'ın bugünlere gelmesi doğaçlama olmadı. Strateji ile geldik. Slaven'in bıraktığı son sene de şampiyon olurduk. Liverpool maçından sonra Slaven hoca, sonradan anladığım kadarıyla Westham'a gitmeye karar vermişti.

Takımda o zaman bir düşüş oldu. Yoksa biz o sene de şampiyon olurduk. Sonra da Şenol hoca ile güzel bir trend yakalandı. Bunları bir tek futbol takımı olarak düşünme. Stadı bitirmede geç kaldık. Daha erken bitirebilirdik. Binlerce iş yaptık. Yapacaklarımın yazılı olduğu bir kağıt vardı, hepsini yapmışım. Şimdi yeni liste yapıyorum. Arkamıza Beşiktaşlıların güvenini aldıktan sonra daha hızlı hareket etmeye başladık. Allah'a hamdolsun, kombine satışına izdihamdan dolayı polis geldi. Tribüne gitmeme kampanyası yapılan günlerden bu günlere geldik" dedi.

Vodafone Park kazanmalı

Avrupa finallerine aday olan Vodafone Park hakkında da açıklama yapan Orman; "Bakarsın 2019 finalini biz burada oynarız. Maç ile alakalı giderleri UEFA ödüyor ama herhangi bir para vermiyor. Vodafone Park'ın kazanması lazım. UEFA yetkilileri devamlı gelip bize mutluluklarını dile getiriyorlar.

Tekneler ile yapılan organizasyon bütün dünyada haber oldu. Bu organizasyonun fikir babası benim. Geçen sene Emniyet ile takımı nasıl getirebileceğimiz yönünde konuşma yaparken, 'Tekne ile getiririz' dedim. İkinci sene daha ihtişamlı bir şekilde oldu. İnşallah seneye yaparsak daha güzelini yaparız" dedi.

Kazaya üzüldüm, ziyaret ettik

Tekne kazasında yaralanan taraftarlara üzüldüğünü söyleyen Orman; " Tekne kazasında yaralanan taraftarlara teknik direktörümüz, ikinci başkanımız, genel sekreterimiz uğradı. Çok üzüldüm. Fizik tedavi ücretlerini Beşiktaş Kulübü olarak biz karşılayacağız. Yalnız unutulmaması gereken bir şey var. Beşiktaş Kulübü her kaza geçireni ziyaret edemez. Bu kaza kutlama esnasında oldu. Başka durumlarda da kazalar olabiliyor. Geçen sene bir kızımız trafik kazası geçirdi. Bizim böyle bir misyonumuz yok. Elimizden geldiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Bununla suçlanacak konumda değiliz" dedi.

Şenol Güneş ile sıkıntı olmaz

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Şenol Güneş ile ilgili de konuşan Orman; "Şu anda 1 senelik daha sözleşmesi var. 1 sene daha gideceğiz ve daha sonra bakacağız. Benim de görev sürem 2019'da bitiyor. 1 sene sonra 1 senem daha kalıyor. Şenol Güneş, Beşiktaş'ta güzel işler yaptı.

Ancak unutulmaması gereken bir şey var ki, Şenol Güneş, Beşiktaş camiasının gücü ile de 2 sene hem şampiyonluğu hem de 2 sene üst üste şampiyonluğu yaşadı. Bu iki taraflı kazan kazan ilişkisiydi. Bu olabilseydi başka kulüplerde de yapabilirdi. Demek ki bizim camiamızın da etkisi var. Beşiktaş'ta mutlu. Beşiktaş da onu seviyor. Sıkıntı olacağını tahmin etmiyorum" dedi.

UEFA ile anlaşmamız önümüzdeki sezon bitiyor

UEFA Fair-Play anlaşmasının önümüzdeki sene sona ereceğini duyuran Orman; "UEFA ile anlaşmamız önümüzdeki sene bitiyor. Herkesin beklentileri var da hepsini çözmemiz lazım. Taraftar, ‘Borç aşağıya insin’ diyor. İsmim çıkmış cimriye. Netice itibari ile ‘Cimri bir adam’ diyorlar. Biriyle pazarlığa gidiyorum, eskiden 'utanırdım' şimdi de 'O paraya futbolcu alıyorum, indir fiyatı' diyebiliyorum. Bütçelerimiz belli. ‘Borç aşağıya insin, ücretler yukarı çıksın’ deniyor. Bu olacak da nasıl olacak? Beşiktaş futbolcu satamazsa futbolcu alamaz. Bonservissiz futbolcu, sıfır kira ile alabilirsin. Bonservis de verirsin, kiralarsın da Avrupa'da oynatmazsın, Türkiye'de oynatırsın. Çünkü Avrupa'da koyduğun zaman kriterlerden register etmiyor. Yapacak başka bir şey yok" dedi.

Aboubakar için uğraşıyoruz

Aboubakar transferi için çalışmalara devam ettiğini bildiren Orman; "Aboubakar için uğraşıyoruz. Bitmiş bir şey yok ki anlatayım. Stratejiyi anlatırsam onu uygulayamam. Hayırlısıysa olsun. Kimi almadıysak, bizim için hayırlı olsun. Kimi aldıysak bizim için hayırlı oldu" dedi.

Marcelo ile sözleşme yeniledik

Tecrübeli futbolcu Marcelo ile sözleşme yenilediklerini duyuran Orman; " O.Lyon'dan Marcelo'ya teklif var. Oyuncunun sözleşmesini 3+1 yıl yeni uzattık. Çok da sevdiğimiz bir oyuncu. Bu çok enteresan bir durum. Sözleşmesini 3 yıl uzatırsın, ‘30 yaşındaki adamın sözleşmesini uzattınız’ derler. Uzatmazsınız oyuncuya alıcı geldi, ‘Oyuncuyu kaçırdın’ derler. Biz kendi yönetim felsefemize göre inandığımız yolda gidiyoruz. Marcelo çok kaliteli ve karakterli bir insan. Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı maçına ailesi ile gelmiş. Bütün herkes tatilde, o orada maç izliyor. Ben ona ‘Oraya gel’ demedim. Kendilerini ailenin bir parçası hissediyor.

Beşiktaş, Lyon ile Marcelo gitmek isterse bir yol bulabilir. Orada söz konusu oyuncunun kendisidir. Marcelo'yu kovsan bir yere gitmez. Beşiktaş'ta bir çok oyuncu bu durumda. Müthiş kamp tesislerimiz var. Oradan çıkmak istemiyorlar. Çok güzel bir statları var. Muhteşem, tutkulu taraftarlar var. Beşiktaş takımı Gaziantep'e gidiyor 20 bin kişi, Fransa'ya gidiyor 10 bin kişi karşılıyor. İyi de paralar kazanıyorlar. Aile ortamı güzel. İstanbul güzel bir şehir. Neden gitmek istesinler?" dedi.

Burak Yılmaz gündemimizde değil

Burak Yılmaz'ın gündemde olmadığını belirten Orman; "Burak Yılmaz ile ilgili bir tasarrufumuz yok. Burak Yılmaz'ın babası Beşiktaş'ta forma giymiş. Çok sevdiğimiz bir abimiz. Burak da Beşiktaşlı bir çocuk. Diğer kulüplerde oynarken bile 'Ben Beşiktaş'lıyım' diyebildi. ‘Beşiktaş'tan da gideyim’ demedi. Beşiktaş Kulübü, onu takasta kullandı ve gönderdi. O da sonradan iyi bir çıkış ile güzel yerlere geldi.

Haber1903

Yorumlar | 0
üye profil