Fikret Orman canlı yayında patladı! Quaresma, Caner, Burak Yılmaz...

Fikret Orman canlı yayında patladı! Quaresma, Caner, Burak Yılmaz...
Yayınlanma Tarihi: 25.09.2017 22:59 | Değiştirme Tarihi: 25.09.2017 22:59

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Tivibu Spor'da gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman'ın açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

 

- Yarın Beşiktaş'ın çok önemli bir maçı var; Leipzig ile. Bu nedenle Fenerbahçe maçını bugün konuşmayacağım. Çarşamba günü sponsorumuz Temsa ile bir basın toplantımız var. O toplantıdan sonra Fenerbahçe maçını konuşuruz.

 

- Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kartı Quaresma'ya yakıştıramadım. Caner ile maçtan sonra konuştum. Onlar benim himayem altında, ailemin bir parçası. Onlara yapılanlar ayıp.

 

- Futbol takımının bir lideri var. O da Şenol Güneş. Dolayısıyla ben o tarafa müdahale etmem. Onları motive etmeye çalışmam.

 

- Beşiktaş, 2 sene üst üste şampiyon olunca, 3. sene şampiyon olmaması gereken kulüp olarak görünmeye başlandı.Bizi aşağı çekmeye çalışacaklardır, güç birliği yapılabilir ama biz yolumuzda gideceğiz. İşimizi iyi yapacağız.

 

- Bunu üzülerek söylüyorum. Kamuoyu önünde bizi kibirli göstermeye çalışıyorlar ama biz mütevazı bir kulübüz

 

- Şu an dünyada en çok konuşulan Türk takımı Beşiktaş. En iyi Müslüman takımı yine Beşiktaş olarak görüyorum. Bu bir avantaj.

 

 - Cenk, çocukluğundan beri Beşiktaşlıdır. Bizim evladımız. Çok önemli vasıfları var: 2 ayağı var, kafası var. Vücudunu da kullanıyor.

 

-Burak Yılmaz çocukluğundan beri Beşiktaşlı bir çocuk. Bunu da inkar etmiyor. Burak Yılmaz ismi gündeme geldiğinde inanılmaz bir tepki oldu. Çocuk bir Galatasaray-Beşiktaş maçında düştü, penaltı verildi. Futbolun içinde olan şeyler bunlar. Olmaması lazımdı ama Beşiktaşlılığını sürekli ortaya koyan biri için mevzu değildi.

 

- Yabancı sınırı varken, 2 sene önce Türkiye çok iyi yerdeydi de, futbolu çok muhteşemdi de geri mi düştü? Hayır.  Niçin oyuncu yetiştiremiyoruz? Niçin antrenör yetiştiremiyoruz? Bunları konuşmadan yabancı sayılarıyla oynamak sorunu çözmez.