FIFA'dan iki dev kulübe transfer yasağı!

FIFA'dan iki dev kulübe transfer yasağı!

FIFA, Real Madrid ve Atletico Madrid kulüplerine 2 dönem transfer yasağı cezası verdi.

FIFA, reşit olmayan futbolcu transferinde kural ihlali yapan İspanya'nın Real Madrid ve Atletico Madrid kulüplerine 2 dönem transfer yasağı getirdi. 

FIFA'dan yapılan yazılı açıklamada, her iki kulübün 18 yaşından küçük futbolcuların transferlerindeki ihlaller nedeniyle gelecek sezondan başlamak kaydıyla 2 dönem ulusal ve uluslararası düzeyde transfer yapması yasaklandı. 

Açıklamada, Atletico Madrid'e 900 bin İsviçre frangı (yaklaşık 900 bin dolar) ve Real Madrid'e ise 360 bin İsviçre frangı (yaklaşık 360 bin dolar) ceza verildiği ifade edildi.  

Ceza 2016 yazında başlayacak

Ayrıca FIFA, her iki kulüpte oynayan reşit olmayan futbolcuların durumlarının düzenlenmesi için Real Madrid ve Atletico Madrid'e 90 gün süre verdi. 

İki kulübün yasağı, bu transfer dönemini kapsamayacak. İki dönemlik yasağın ardından kulüpler, Haziran 2017'de kadrolarına yeni oyuncu katmaya başlayabilecek.

Aynı cezayı Barcelona da almıştı

İspanya'da daha önce de Barcelona transfer yasağı ile karşı karşıya kalmıştı. Arda Turan ve Aleix Vidal'i transfer eden dev kulüp, transfer yasağı resmen bitene kadar iki isme lisans çıkartamamıştı. (sporx)

Görüntülenme : 606 Güncelleme Tarihi: 14/01/2016 16:05:51
Yayınlanma Tarihi: 14/01/2016 15:55:28

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin