Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Feyenoord'u dedesi için reddedip, Galatasaray dedi!

Feyenoord'u dedesi için reddedip, Galatasaray dedi!

Galatasaray, Hollanda'dan genç futbolcu Yaşar Çavdar'ı Türkiye'ye getiriyor.

10.10.2016 15:22

Galatasaray, Hollanda'dan genç futbolcu Yaşar Çavdar'ı Türkiye'ye getiriyor.

Galatasaray'da Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink'in A Takımın dışındaki mesaisi sürüyor. Genç takımdan oyuncuları kadroya katma çalışmaları yapan Riekerink'in Hollanda'dan genç bir futbolcuyu da transfer ettirdiği ortaya çıktı. Bu isim: Yaşar Çavdar.

EĞER OLMAZSA GERİ DÖNERİM
Hollanda'da doğup büyüyen 17 yaşındaki Yaşar Çavdar'ın Feyenoord genç takımında oynadığı belirtildi. Babası bir Türk olan Yaşar'ın scoutlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda keşfedildiği ve Galatasaray'a önerildiği ifade edildi. Önümüzdeki günlerde sarı kırmızılılarla genç takım ile idmanlara çıkacak olan Yaşar, "Eğer işe yaramazsa onlara kibarca teşekkür eder ve Hollanda'ya geri dönerim. Ama önce hayallerimin peşinden koşmalıyım" dedi.

DEDESİ İÇİN EVET DEDİ
Yaşar, dedesinin Galatasaray taraftarı olduğunu söyledi ve son İstanbul ziyaretinde de onun mezarına gittiğini söyledi, "Dedeme, onun taraftarı olduğu takımın formasını giyeceğimi anlattım" diyerek bu duygulu anları aktardı. Yaşar ayrıca Türkiye'de olduğu süre boyunca bir spor mağazasında çalışmak istediğini, böylece hem para kazanıp hem de insanlarla iletişim kurarak Türkçesini geliştirebileceğini sözlerine ekledi.

Genç futbolcuya Galatasaray dışında Feyenoord da sözleşme sundu. Yaşar, dedesinin takımı olan Galatasaray'la devam edemezse bunu kabul edeceğini vurguladı.

Serkan Akkoyun / Sabah.com.tr Spor Dış Haberler

Yorumlar | 0
üye profil