Feyenoord kriterleri

Feyenoord kriterleri

Teknik direktör Advocaat, sürekli başarı için UEFA Avrupa Ligi'nde oynadıkları maçı örnek gösterdi.

SENAD OK
Hollandalı hoca, Osmanlıspor beraberliği sonrası ekibi ile birlikte doksan dakikanın analizini yaparken, kaybedilen iki puanı ön alandaki pres yetersizliğine ve oyunun kontrolünü rakibe bırakmalarına bağladı. Tecrübeli çalıştırıcı Feyenoord maçındaki mücadelenin ve baskılı futbolun süreklilik kazanması gerektiğini vurguladı.
Fenerbahçe teknik heyeti Osmanlıspor maçı sonrası geniş bir analiz yaptı. Feyenoord galibiyetinin ardından başkentte beklenen oyununun sahaya yansımamasının nedenleri araştırıldı.

En büyük etken olarak takımın ön alanda pres yapamaması ve oyunun kontrolünün rakibe bırakılması gösterildi. Durum böyle olunca hücum yükü Moussa Sow, Volkan Şen ve Emenike’ye kaldı. Bu nedenle de hücumda etkisiz bir tablo ortaya çıktı.

Teknik heyetin amacı takımın Feyenoord mücadelesindeki oyununu tüm maçlara yansıtmasını sağlamak. En azından maçın tamamında olmasa bile belli bölümlerde baskı kurabilmek Advocaat’ın bundan sonraki dönemde en önemli kriteri... Bu gerçekleştiği takdirde sarı-lacivertli takım hücumda istediği etkinliği yakalayabiliyor. Hollandalı hoca oyuncularından mutlaka önde baskı yapıp rakibi zorlamalarını bekliyor.

Hedef 120 km
Teknik heyetin dikkat ettiği bir diğer önemli konu ise kat edilen mesafeler. Kademe kademe artan mesafelerle ilgili olarak da 120 kilometre hedefi konuldu. Takımın istenen oyunu oynaması ve gerekli baskıyı rakiplere kurması için bu seviyeye yaklaşması gerekiyor.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 05/10/2016 03:27:45

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin