Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
FETÖ’CÜ HAKAN TFF’DEN SİLİNDİ

FETÖ’CÜ HAKAN TFF’DEN SİLİNDİ

Hakkında tutuklama kararı çıkartılan ve 15 Temmuz öncesi ABD’ye kaçan eski futbolcu Hakan Şükür için TFF de harekete geçti ve oyuncunun fotoğrafı “Futbolcular Müzesi”nden kaldırıldı... Galatasaray Disiplin Kurulu’nun da bu hafta bir karar alarak FETÖ üyesi Şükür’ü kulüpten atması bekleniyor

23.08.2016 17:16

Hakkında tutuklama kararı çıkartılan ve 15 Temmuz öncesi ABD’ye kaçan eski futbolcu Hakan Şükür için TFF de harekete geçti ve oyuncunun fotoğrafı “Futbolcular Müzesi”nden kaldırıldı... Galatasaray Disiplin Kurulu’nun da bu hafta bir karar alarak FETÖ üyesi Şükür’ü kulüpten atması bekleniyor

Hakkında tutuklama kararı çıkartılan ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ABD'ye kaçan FETÖ üyesi Hakan Şükür'e bir darbe de Türkiye Futbol Federasyonu'ndan geldi. Federasyonun Riva'daki tesislerinde eski milli futbolcuların fotoğraflarının yer aldığı, "Futbolcular Müzesi"nden Hakan Şükür'ün fotoğrafı kaldırıldı. Bu kararı Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu almıştı. Bu arada Galatasaray Kulübü'nün de atılması istemiyle Disiplin Kurulu'na gönderdiği FETÖ üyesi Hakan Şükür'le ilgili kararın bu hafta içinde çıkması bekleniyor. Böylelikle Hakan Şükür ile Galatasaray Kulübü arasındaki tüm bağlar koparılacak.

BABASI TUTUKLANMIŞTIÖte yandan savcılık, FETÖ'ye finansal destek sağladıkları gerekçesiyle Hakan Şükür'ün mal varlıklarına el konulmasını da kararlaştırmıştı. Hakan'ın 200 milyon TL mal varlığı olduğu açıklanmıştı. Tutuklama kararında da ABD'ye kaçan 44 yaşındaki Şükür'ün 'silahlı terör örgüt üyesi' olduğuna yer verilmişti. Halen ABD'de kaçak olarak yaşayan Hakan Şükür'ün babası Sermet Şükür de geçtiğimiz günlerde FETÖ üyesi olduğu için tutuklanmıştı.Şehitler için özel bir formaSüper Lig ekiplerinden Bursaspor, ligin 2. haftasında 28 Ağustos Pazar günü evinde ağırlayacağı Medipol Başakşehir karşılaşmasında, FETÖ'nün darbe girişiminde yaşamını yitirenlerin isimlerinin yazılı olduğu formayı giyecek. Maç öncesi tribünlere Türkiye bayrakları ile donatılacağı açıklanırken, seremoni öncesinde ayrıca 15 Temmuz Şehitleri'nin isimleri tek tek anons edileceği bildirildi.

15 TEMMUZ BİR TAKIM İSMİ OLDUFeth ullah çı Terör Örgütü üyelerinin gerçekleştirmek istediği ancak milletin yüksek iradesi ve direnişi nedeniyle başarısız kılınan darbe girişimi spor kulübüne isim kaynağı oldu. Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bu şanlı tarihten esinlenerek 15 Temmuz Gençlik ve Spor Kulübü kuruldu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan kulübün kurucu başkanı Eyüp Yıldırım, "Bu şanlı tarihin anısına bir spor kulübü kurduk. Amacımız, iyi ve güçlü bir alt yapı ile bölgemizin çocuklarına sporda yön vermektir" dedi.

ONLAR OLMASAYDI OLİMPİYATA GİDEMEZDİKRİO olimpiyatlarında Türkiye'ye ilk altın madalyasını kazandıran milli güreşçi Taha Akgül, başarısını 15 Temmuz şehitlerine bağladı... "Altın madalyayı 15 Temmuz'da tankların, mermilerin önüne kendilerini atan vatandaşlarımıza adıyorum" diyen Akgül, "Onlar ülkeyi kurtarmasaydı biz olimpiyatlara bile gelemeyecektik. 15 Temmuz gecesi biz de meydanlara indik. Allah'a hamdolsun, malum süreç başarısızlıkla sonuçlandı. Ülkemiz bunun üstesinden geldi" mesajını verdi.

Yorumlar | 0
üye profil