Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Fernando Muslera'nın penaltı sırrı ortaya çıktı

Kasımpaşa maçında kurtardığı penaltıyla takımına 3 puanı getiren Urugaylı file bekçisi Fernando Muslera'nın maç öncesi özel çalışma yaptığı ortaya çıktı.

06.12.2016 11:23

Galatasaray'da yıllarca Taffarel'le çalışan kaleci antrenörü Fadıl Koşutan her hafta rakiplerinin penaltıcısını ve frikikçisini vuruş stilleriyle teknik heyete raporluyor, Muslera'ya ise tek tek gösterip anlatıyor. Bu sayede Uruguaylı kaleci bu zamana kadar önemli penaltılar kurtardı ve 6 sezonluk Galatasaray kariyerinde frikikten sadece bir gol yedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Adem Büyük'ün 8.hafta Osmanlıspor'a attığı penaltı golü Kasımpaşa maçından önce Muslera'ya izletildi. Adem Osmanlıspor maçındaki atışın aynısını (sağ ayağıyla kalecinin sağına doğru alt köşeye) Galatasaray'a yaptı ancak rakibini iyi analiz eden Nando doğru köşeyi seçip golü kurtardı. Penaltılara kalan Süper Kupa'da Beşiktaş'ın 3'te 0 çekmesini sağlayan Uruguaylı eldiven, Fenerbahçe derbisinde de Robin Van Persie'nin penaltısında doğru köşeyi seçmiş ancak top ellerine sıyırıp ağlara gitmişti.

Yorumlar | 0
üye profil