Fernandao hayatı boyunca vidalarla yaşayacak!

Fernandao hayatı boyunca vidalarla yaşayacak!
Yayınlanma Tarihi: 19.03.2017 19:50 | Değiştirme Tarihi: 19.03.2017 19:50

Konyaspor maçında kolunda 5 parçalı kırık olan Fernandao'yu ameliyat eden Doç. Dr. Çağatay Öztürk, vidaların Brezilyalı yıldızın vücudunda kalacağını açıkladı.

Fernandao'nun kritik ameliyatını Doç. Dr. Çağatay Öztürk yaptı. Öztürk, saatler süren operasyonla ilgili Akşam'a şu bilgileri verdi:
"Ameliyat için 8 saat aç olması lazım. Maça başlarken Fernandao su içmiş. Koluna blok yaptık. Gece kolunu uyuşturduk. Çok parçalı bir kırıktı."

Haber ile ilgili metin girin!.

Sporcuların kas sisteminin normal insan gibi olmadığını da belirten Öztürk, şöyle devam etti:

 

"Ameliyat zor oluyor. İnşallah kaynayacak ve eski sağlığına kavuşacak. Ameliyata 3 arkadaş girdik. Bacaklar sağlam olduğu için bazı sporları yapabilir ama minimum 3 ay sürer. Vidalarla kaynaştırdık. Vidalar vücutta kalıyor. Dışarıdan rahatsızlık yaratmadığı sürece uyumlu metaller kalabilir."

 

2 Brezilyalı hastaneye geceden gitti

 

Fernandao'yu hastanede takım arkadaşları yalnız bırakmadı. Olay gecesi Josef ve Fabiano ziyarete gitti. :Bir gün sonra sabah da İsmail Köybaşı uğradı. Fernandao uyuduğu için takım arkadaşları aralıklarla Brezilyalı golcüye geçmiş olsun ziyaretine gitti. Ameliyat sırasında ise takım kaptanı Volkan Demirel ile İsmail Köybaşı, Fernandao'nun ailesinin yanında bulundu.

 

5 kırıkla The End

 

Konya maçında ciddi bir sakatlık geçiren Fernandao, Liv Hospital'de Çağatay Öztürk tarafından ameliyat edildi. Kulüp doktoru Burak Kunduracıoğlu, dirsek ile omuz arasında 5 parçalı bir kırık meydana geldiğini belirterek, "Sahalara dönüş süreci tahmin ediyorum ki 2-3 ay sürecektir" dedi.

 

Çarşamba taburcu edilecek

 

Fenerbahçe'nin Spor Toto Süper Lig'de Atiker Konyaspor ile yaptığı maçta kırılan kolundan cerrahi operasyon geçiren Brezilyalı futbolcu Jose Fernandao, çarşamba günü taburcu edilecek.

 

Sarı-lacivertli kulüpten alınan bilgiye göre, sol kolundaki kemikte parçalı kırık olan Brezilyalı futbolcunun ameliyatı başarılı geçti.  Operasyon sonrasında uzun süre uyutulan Brezilyalı oyuncu, yarından itibaren ziyaretçi kabul edebilecek.
Bu arada günü izinli geçiren sarı-lacivertliler, Kardemir Karabükspor maçının hazırlıklarına yarın başlayacak. Teknik direktör Dick Advocaat'ın milli maç arası dolayısıyla ülkesi Hollanda'ya gittiği, takımın antrenörler Cornelis Geert Aaldrik Pot ve Marinus Antonius Been yönetiminde çalışacağı aktarıldı. Advocaat'ın 26 Mart Pazar günü İstanbul'a döneceği kaydedildi.