Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe buz pistinde oynayacak!

Fenerbahçe buz pistinde oynayacak!

Şubat ayının ortalama sıcaklığının -8 derece olduğu Moskova'da, aynı dönem içerisinde karlı bir hava ihtimali yüzde 82. Buzla kaplı bir zemin Fenerbahçe'nin en büyük handikapı olabilir.

14.12.2015 16:21

Fenerbahçe'nin rakibi Lokomotiv Moskova iyi bir sezon geçiriyor. Beşiktaş'a iki maçta da yenilmeyen Lokomotiv Moskova, Rusya Ligi'nde de üçüncü sırada ve zirveyi yakın takibini sürdürüyor. 

Avrupa Ligi'nde grubu  lider tamamlayarak üst tura yükselen kırmızı-yeşilli ekibin formu kadar, gerilen Rus-Türk ilişkileri de eşleşmeye damga vurmaya gebe. Nitekim kentin bir diğer ekibi Spartak Moskova'nın taraftarları geçtiğimiz haftalarda tribünde Türk bayrağı yakmışlardı. 

Ancak gollerini bir bir sıralayan yıldız forvet Niasse ya da iki ülke ilişkilerinden belki daha çok, sarı-lacivertlileri bekleyen büyük bir zorluk daha var. Fenerbahçe'nin evinde oynayacağı ilk maçta avantajlı bir skor almaması durumunda deplasmandaki maçta işinin çok zor olması kaçınılmaz gibi.

Moskova'nın en soğuk dönemi 

Şubat ayında oynanacak karşılaşmada Fenerbahçe'yi çok zorlu hava koşulları bekliyor olacak. Çünkü şubat ayı, soğuk iklimiyle ünlü ülkede yılın en düşük hava sıcaklıklarının yaşandığı dönem. Bu ay içerisinde Moskova'nın ortalama sıcaklığı -8 derece ve üstelik bu derece akşam saatlerinde daha da yüksek olabilir. 

Havanın eksilerde olması garanti 

Yine Şubat ayı içerinde karlı bir havaya denk gelme olasılığı yüzde 82 iken, havanın açık olduğu bir güne rastlama şansı ise sadece yüzde 7. Şubat ayı ortalamalarında sıcaklığın sadece ay içinde dört gün -6 olduğu görülürken, diğer tüm günlerde çok daha soğuk bir havanın hakim olması dikkat çekiyor. 

Yorumlar | 0
üye profil