Pereira'yı kovmanın bedeli! İşte o rakam...

Pereira'yı kovmanın bedeli! İşte o rakam...
Yayınlanma Tarihi: 29.10.2015 16:27 | Değiştirme Tarihi: 29.10.2015 15:27

Fenerbahçe'de gündem Vitor Pereira... Yönetim, bazı hoca adayları ile görüşüldüğü iddialarını yalanlasa da Portekizli teknik adamın sezonu tamamlayıp, tamamlayamacağı tartışma konusu...

Pereira'nın gönderilmesi halinde ise faturası kabarık olacak. Sezon başında 2 yıllık anlaşma yapılan Pereira'ya yönetim her sezon için 1.7 milyon euro ödeme sözü verdi. Pereira'nın 5 yardımcısının yıllık maliyeti ise yaklaşık 1 milyon euro. Peki yollar ayrılırsa tazminat bedeli ne olacak?

Eğer Fenerbahçe, Pereira ile yollarını ayırmaya karar verirse, Portekizli ve yardımcılarına iki yıllık ücretlerini ödeme durumu ile karşı karşıya kalacak. Bu rakamın toplamı 5.4 milyon euro'yu buluyor. Kısaca Pereira kovulursa, Fenerbahçe'nin kasasından 17.3 milyon TL tazminat çıkacak.

Kartal'a geçildi, 5 yılın en kötüsü

Pereira; Van Persie, Nani, Kjaer gibi yıldız transferlere karşın ligin ilk 9 haftasında 18 puan toplayabildi. İsmail Kartal geçen sezon aynı dönemde 19 puana ulaşmıştı.

Fenerbahçe, Portekizli hoca ile son 5 sezonda 9. haftalar itibariyle en az şut ve isabetli şut çektiği sezonu yaşarken, gol pozisyonu ve atılan golde de sondan ikinci oldu.

(Fotomaç)