Fenerbahçeli atlet İbrahim Karateker'e otomobil çarptı!

Muş’ta, kara yolunda antrenman yapan milli atlet İbrahim Karateker’e (18) otomobil çarptı. Karateker, tedavisinin ardından taburcu edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2020 09:58
Değiştirme Tarihi: 21.10.2020 09:58
Fenerbahçeli atlet İbrahim Karateker'e otomobil çarptı!

Akşam saatlerinde Karasu Köprüsü mevkisinde meydana gelen kazada, kara yolunda antrenman yapan milli atlet İbrahim Karateker’e, plakası ve sürücüsü henüz belirlenemeyen otomobil arkadan çarparak kaçtı. Muş Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılan atletin sağlık durumu iyi.

Konukbeyler köyünde yaşayan Şerife- Mehmet Karateker çiftinin 6 çocuğundan en küçüğü olan İbrahim Karateker, kendisine çarpıp kaçan sürücüden şikayetçi oldu. Açıklama yapan atlet, "Her akşam olduğu gibi kent merkezinde koşuyordum. Kaldırıma sıfır koşuyordum. Karasu Köprüsü yakınlarına geldiğimde ne olduğunu anlamadan hızla gelen bir otomobil bana çarpıp kaçtı. Çarpmanın etkisi ile otomobilin aynası kırıldı. Her yerim çok ağrıyor. Kazayı görüp duran diğer sürücülerin çağırdığı ambulansla hastaneye götürüldüm. Hastanede bir müddet gözetim altında tutulduktan sona taburcu edildim. İki hafta önce İstanbulda düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda birinci olmuştum. 2021'in Ocak ayında yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyordum. Şimdi yaklaşık bir ay koşamayacağım. Çok üzgünüm" dedi.