Fenerbahçe'de derbi primi tavan yapacak

Fenerbahçe yönetimi, hafta sonu oynanacak Galatasaray maçı için kesenin ağzını açtı. Fenerbahçe derbiden galip ayrılırsa futbolcuların hesaplarına 50'şer bin dolar yatırılması planlanıyor.

Yayınlanma Tarihi: 04.03.2015 15:03
Değiştirme Tarihi: 04.03.2015 15:20

Bu sezon derbilere özel prim uygulamayan Fenerbahçe yönetimi, hafta sonu oynanacak Galatasaray maçı için kesenin ağzını açtı.Edinilen bilgiye göre kritik maç öncesi her kozu kullanmak isteyen Sarı-Lacivertli Yönetim farklı bir uygulama yapacak ve derbi için oyunculara özel prim verecek. 

Yönetimden derbiye özel prim

Şampiyonluk yarışı açısından Galatasaray ile sezonun en önemli maçına çıkacak Fenerbahçe'de yönetim, motivasyonun daha da artması için futbolculara dev bir prim vaat eetmeye hazırlanıyor. Fenerbahçe derbiden galip ayrılırsa futbolcuların hesaplarına 50'şer bin dolar yatırılması planlanıyor. 

Derbide gişe para basacak, hasılat 5 milyon tl civarında olacak

Bu sezon tribünleri dolduramayan Fenerbahçe, Galatasaray derbisinde kapalı gişe oynayacak.Bu sezon ilk kez 40 bin seyirci seviyesine Trabzonspor maçında çıkan sarı-lacivertliler, Galatasaray maçı için yaklaşık 30 bin bileti satışa çıkardı. 22 bin civarındaki konbineler hariç, 30 bin biletten gelecek hasılat yaklaşık 4 milyon TL olacak. Fenerium mağazalarında maç günü yapılacak satışlardan da yüksek gelir bekleniyor. Toplam hasılatın 4.5-5 milyon TL arasında olması bekleniyor.