Fenerbahçe yeni golcüsüne kavuşuyor! Samatta İstanbul'a geliyor...

Fenerbahçe'de Vedat Muriqi'nin Lazio'ya transfer olmasının ardından forvet transferi için çalışmalar başlamıştı. Fenerbahçe aradığı golcüyü İngiltere'de buldu. Fenerbahçe, Aston Villa forması giyen Mbwana Samatta'nın transferinde mutlu sona ulaştı. Deneyimli golcünün bu akşam İstanbul'a geleceği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 13:26
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 13:26
Fenerbahçe yeni golcüsüne kavuşuyor! Samatta İstanbul'a geliyor...

Süper Lig'de bu yılın transferde hızlı takımı olan Fenerbahçe yeni golcüsüne kavuşuyor. Vedat Muriqi'nin Lazio'ya transfer olmasının ardından Fenerbahçe Mbwana Samatta transferi için çalışmalara başlamıştı. Gelen son haberler sonrası Samatta için ortaya flaş bir iddia atıldı ve oyuncunun bugün İstanbul'a geleceği belirtildi.

Forvet adayları listesinin ilk sırasında yer alan Mbwana Samatta konusunda dün flaş bir gelişme yaşandı. Aston Villa'dan ayrılmak isteyen 27 yaşındaki futbolcu, kulübüyle ipleri kopardı ve takımının dün oynadığı Sheffield United maçı kadrosuna alınmadı. Çok geçmeden de asıl iddia bomba gibi düştü.

Fenerbahçe'nin Tanzanyalı golcü ile anlaşma sağladığı için maça alınmadığı belirtildi. Hatta Mbwana Samatta'nın THY'ye ait bir uçakla bugün İstanbul'a geleceği iddia edildi.

(Aspor)